1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)ASUS představil zvukovou kartu Xonar DG s nízkoprofilovým designem, vybavenou technologií Dolby Headphone 5.1, vlastním herním audio enginem GX2.5 umožňujícím 3D zvukové efekty a vestavěným headsetovým zesilovačem, který se stará o co nejpřesnější reprodukci zvuku ve hrách a filmech. Doporučená cena novinky je 690 Kč s DPH.

Pro hry a multimédia
Zvuková karta Xonar DG je nejnovějším modelem řady Xonar, která zahrnuje audio produkty ASUS pro PC (z posledních novinek uveďme například Xonar Xense nebo Xonar Essence). Všechny jsou ušity na míru potřebám uživatelů, kteří vyžadují kvalitní zvuk ve hrách a při přehrávání multimédií. Karta Xonar DG je primárně určena pro hráče PC her, kteří upřednostňují reprodukci zvuku prostřednictvím sluchátek. Na rozdíl od konkurenčních zařízení je proto přítomen speciální headsetový zesilovač. Hráči stříleček také ocení snadné určení přesné polohy za pomoci prostorového zvuku. Právě zvuk je často jediným vodítkem, jak mohou odhalit polohu protivníka. Kvalitní zvuková karta, která zprostředkuje sebemenší šum ve hře, se potom může ukázat jako klíčová výhoda.

Ideální pro HTPC centra

Xonar DG je nízkoprofilová karta, díky čemuž ji lze jednoduše integrovat do HTPC sestav v malých počítačových skříních. Výkonný zesilovač karty se kromě her uplatní i při převodu filmového audia a hudby. Novinka navíc disponuje automatickou detekcí zástrček, takže se podle připojení sluchátek okamžitě přepíná výstup.