1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.33 (3 hlasů)

Opravdu to není výmysl nebo vtip. Pokuď Vaše karta není zcela mrtvá máte šanci prodloužit její životnost. Kamarád si prvním upečením své GeForce 8800 GTX prodloužil život o další 3 měsíce než se opět objevily artefakty, poté pekl znova. Bez čeho se určitě neobejdete je teplovodivá pasta (cena nejméně 80kč za malou tubu), musí se totiž sundat chladič, zálepka a vše co sundat jde. Co vím tak tímto způsobem lidé ¨oživovaly/opravovaly¨ i základní desky notebooku, Xboxu atp. Tento způsob zaručeně funguje. Pečení je individuální, ale vše je kolem 200°C na 10 minut !

 

Na co určitě nezapomenout ? sundat úplně VŠE co sundat lze + odčistit chladící pastu. Kartu nepokládáme přímo na plech, ale na kuličky z alobalu viz. videonávod a fotky.

Příklady které opravily na další 3-4 měsíce:

GeForce 8800 GTX - na predehratych 225°C, 6 minut pečení

6600GT - na predehratych 230°C, 9 minut pečení

 

zde na fotografiích vidíte pečení na předehřátých 200°C, 8-10 minut pečení

peceni 1

peceni 2

peceni 3

S kamarádem sme rozebíraly i riziko škodlivých výparu a při takovém čase by mělo být vše v pořádku. Jediný problém může být u starších komponent, kde mužou být elektroliticky kondenzatory :

kondenzator 1

Ty maji tendenci se při velkém zahřátií nafouknout a popřípadě úplně odejit (vystřelit?) V novějších se používají kondenzatory s pevným dielektrikem (solid capacitor), u těch tohle nehrozí ! :

kondenzator 2

A zde máte videonávod :

Autor článku a tyto Websites samozřejmě nenesou žádnou odpovědnost za vzniklé škody ! Vše je na vlastní riziko !

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů