1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.18 (11 hlasů)

asus

Navržena pro overclockery
Základní deska Rampage IV Black Edition byla navržena pro příznivce přetaktování. Nabízí OC Panel, konzoli pro ladění a monitorování systému v reálném čase, kterou kromě overclockerů ocení i hráči her. Při interním připojení k základní desce lze trvale monitorovat provozní teploty, taktovací frekvence a rychlost ventilátorů. Funkce CPU Level UP umožňuje jedním kliknutím okamžitě zvýšit rychlost procesoru. V případě externího použití mohou uživatelé prostřednictvím příslušných tlačítek provádět přesné ovládání a monitorování řady parametrů v reálném čase. Rampage IV Black Edition nabízí spoustu prostoru pro instalaci několika grafických karet (Multi-GPU), včetně podpory karet NVIDIA SLI a AMD CrossFireX se čtyřmi moduly.
S využitím tranzistorů NexFET MOSFET, cívek 60A a odolných kovových kondenzátorů 10K vyrobených v Japonsku přináší napěťový regulátor (VRM) Extreme Engine DIGI+ III velmi přesné a stabilní napájení. Základní deska rovněž obsahuje pasivní chladič s černým motivem, který je inteligentně vestavěn do oblasti tranzistorů MOSFET a sahá až ke krytu vstupů/výstupů (I/O), čímž zajišťuje lepší chlazení a stabilitu.
I zásluhou tohoto provedení pokořila základní deska Rampage IV Black Edition mnoho světových rekordů. Aktuálně drží pět prvenství v testech 3DMark11 Entry (E39244), 3DMark11 Performance (P41531), 3DMark11 Extreme (X22531), 3DMark Fire Strike (34246) a 3DMark Vantage (P96500).

Stvořena pro nejnáročnější hry i hráče

Deska obsahuje mnoho funkcí, které potěší i ty nejnáročnější hráče. Integrovaná technologie SupremeFX Black přináší kvalitu zvuku srovnatelnou se samostatnými zvukovými kartami vyšší kategorie. Prvotřídní komponenty, jako například zvukové kondenzátory ELNA a fóliové kondenzátory WIMA německé výroby, poskytují vysoký výkon. Kvalitní operační zesilovače a D/A převodník Cirrus Logic CS4398 pak přináší zvuk v bezztrátové kvalitě s odstupem signálu a šumu s hodnotou 120 dB. Sluchátkový zesilovač Texas Instruments TPA6120A2 s impedancí 600 ohmů vylepší zvukové detaily. Technologie stínění elektromagnetického pole a zdokonalené zvukové relé NEC/TOKIN UC2 chrání elektrické obvody před přetížením a potlačuje šumy.
OSD rozhraní Sonic Radar od týmu ROG zaručuje při hraní akčních her z pohledu první osoby (FPS) realistické vnímání zvuku, protože zobrazuje přesný směr a původ herních zvuků, jako jsou výstřely, kroky a výkřiky. Určení polohy nepřátel je tak pro hráče mnohem snazší.
Mimořádně rychlý řadič Intel Gigabit Ethernet s nástrojem GameFirst II od týmu ROG optimalizuje provoz v síti a zajišťuje minimální latenci a dobu odezvy pro všechny důležité datové přenosy. Nástroj ROG RAMDisk umožňuje využít až 80 % dostupné paměti RAM počítače jako vysokorychlostní virtuální disk, který poskytne dostatečný výkon mnoha moderním hrám s častým čtením nebo zápisem dat.

UEFI BIOS v přehledném rozhraní
Základní deska obsahuje systém UEFI BIOS, který nabízí přehledné grafické rozhraní s novým motivem v černé barvě. UEFI BIOS lze velmi snadno ovládat pomocí mnoha výkonných ladicích prvků a díky možnosti nastavení profilů přetaktování. Součástí systému UEFI BIOS je i funkce Secure Erase, která uživatelům umožňuje rychle obnovit jednotky SSD do výchozího stavu z výroby a znovu získat jejich maximální výkon.

Technické parametry:

Patice

LGA 2011

Čipová sada

Intel X79 Express

Paměť

8× DIMM, až 64 GB, DDR3 2 800 MHz+ (OC), čtyřkanálová

Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Systém napájení

Extreme Engine Digi+ III (8+3+2+2 fází) s tranzistory NexFET MOSFET, cívkami 60 A a kovové kondenzátory s pevným dielektrikem 10K Black

Rozšiřující sloty

4× PCI Express 3.0 ×16 (v režimech ×16, ×16/×16, ×16/×8/×16 nebo ×16/×8/×8/×8)

2× PCI Express 2.0 ×1

Podpora několika grafických karet (Multi-GPU)

4-Way / 3-Way / Quad-GPU NVIDIA SLI a AMD CrossFireX

Úložiště

4× SATA 3,0 Gb/s

2× SATA 6,0 Gb/s pro technologii Intel Rapid Storage Technology (RAID 0, 1, 5 a 10)

4× SATA 6,0 Gb/s pouze pro datové jednotky

USB

8× USB 3.0, 10× USB 2.0

Bezdrátové připojení

Wi-Fi GO! 802.11ac (podpora dvou pásem 2,4/5,0 GHz)

Bluetooth 4.0

Připojení k síti

1× Intel Gigabit Ethernet, ROG GameFirst II

Zvuk

SupremeFX Black s osmikanálovým zvukem

Sonic Radar

OC Panel

Součástí balení

Formát

E-ATX (30,5 cm × 27,2 cm)

Hra zdarma

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Ultimátní herní základní deska ASUS Rampage IV Black Edition

Ultimátní herní základní deska ASUS Rampage IV Black Edition

Ultimátní herní základní deska ASUS Rampage IV Black Edition

Ultimátní herní základní deska ASUS Rampage IV Black Edition