1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

ASUS logo

ASUS představil základní desky řady 9 Series připravené pro 32nm procesory AMD FX Series s kódovým označením Bulldozer, které jsou historicky prvními procesory s osmi jádry na jednom čipu. Tato řada základních desek je vybavena technologií NVIDIA Quad-GPU SLI pro osazení systému více grafickými jádry a rovněž technologií Dual Intelligent Processors 2 (DIP2) pro správu napájení. Kromě DIP2 využil ASUS také systém napájení DIGI+ VRM, UEFI BIOS a exkluzivní technologii USB 3.0 Boost, která jako první na světě nabízí kompletní podporu protokolu UAS zajišťující okamžité znatelné zvýšení přenosových rychlostí USB.

Základní desky M5A99/97 Series s technologií DIP2
Základní desky ASUS M5A99/97 Series využívají nejnovější systém napájení DIGI+ VRM, který funguje jako digitální řadič a plní požadavky digitálního signálu napájení (SVID) procesoru. Tím je eliminováno zpoždění vznikající v důsledku převodu digitálního signálu na analogový a dochází rovněž k optimalizaci výkonu, stability a energetické účinnosti systému. Výkon systému lze ovlivnit také novou funkcí pro přizpůsobení napájení DRAM, která se stará o vyvážení zátěže CPU/severního můstku, zvětšuje rozsah napětí a zvyšuje proudovou zatížitelnost CPU/severního můstku. Testování výkonu pomocí nástroje Sandra prokázalo zvýšení výkonu o 39,35 % ve srovnání se stávajícími procesory AM3.

Základní deska ROG Crosshair V Formula s rozšiřující kartou ThunderBolt
Světové prvenství ve výkonu s hodnotou 8,429 GHz v současnosti patří procesoru AMD FX Series na základní desce Republic of Gamers Crosshair V Formula. Na trhu jsou nyní dvě verze této desky - samostatná verze a verze s přibalenou kartou ROG ThunderBolt, která nabízí nativní podporu 3-Way SLI. ROG ThunderBolt je síťová karta kombinovaná se zvukovou kartou, která má nižší nároky na výkon procesoru. Proto mohou procesory AM3+ soustředit svůj potenciál tam, kde ho hráči nejvíce potřebují. Jedním z často opomíjených aspektů je optimalizace a nastavení priority síťového provozu pro hry. U karty ThunderBolt, tuto funkci plní LAN čip Bigfoot Networks. S kombinovanou kartou ThunderBolt a audio čipem XONAR s odstupem signál-šum přes 116 dB získají hráči kvalitní zvuk, který jim zpříjemní požitek ze hry. Kvalitní vestavěný zesilovač vylepšuje zvuk profesionálních herních sluchátek. U samostatné verze se o čistý zvuk stará čip SupremeFX X-Fi 2, zatímco technologie GameFirst nastavuje prioritu provozu na síti tak, aby hráčům nic neuniklo.

SABERTOOTH 990FX s chlazením CeraM!X
Pro uživatele, kteří hledají spolehlivý výkon, je vhodnou volbou model SABERTOOTH 990FX. Kromě již zmíněného systému napájení DIGI+ VRM je totiž deska vybavena exkluzivní technologií pasivního chlazení Ceram!X Heatsink Coating s funkcí Thermal Radar. CeraM!X je technologie využívající keramickou vrstvu, jež má větší plochu pro odvod tepla a nahrazuje antioxidační provedení. Díky mikroskopickým nepravidelnostem na povrchu a větší ploše odvádí teplo účinněji. TUF Thermal Radar v reálném čase monitoruje teplotu kritických částí základní desky a automaticky nastavuje rychlosti ventilátorů tak, aby si systém vždy zachoval maximální stabilitu a optimální teploty.

 

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+