1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

ASUS logo

 

Rychlejší kódování videa a přepínatelná grafika
Všechny základní desky ASUS s čipovou sadou Z68 nativně podporují grafickou virtualizaci LucidLogix Virtu, která spolupracuje s akcelerátorem Intel Quick Sync Video a zajišťuje až třikrát rychlejší a plynulejší kódování i přehrávání videa. Tato technologie dokáže rychle přepínat mezi integrovaným grafickým jádrem Sandy Bridge a samostatnou grafickou kartou s čipy NVIDIA a AMD podle aktuálních potřeb.
Nové modely jsou vybaveny technologií Intel Smart Response. Ta využívá speciální mezipaměť, díky níž kombinuje rychlost SSD a úložnou kapacitu tradičních pevných disků, zkracuje přístupové doby a zrychluje zavádění systému. Omezuje také nadbytečné otáčení diskových ploten, což se příznivě projevuje na spotřebě energie a nižších provozních nákladech.

Digitální napájení a zcela nový BIOS

Stejně jako základní desky ASUS řady P8P67 přinášejí nové modely na platformě Z68 spoustu patentovaných technologií. DIGI+ VRM představuje nový standard pro digitální správu napájení, který je u těchto desek použit vůbec poprvé. Nahrazuje předchozí analogové řízení napájení a nabízí přesnější ladění. DIGI+ VRM také zvyšuje odolnost, spolehlivost a potenciál pro přetaktování.

ASUS obdařil desky P8Z68 a Maximus IV GENE-Z také novým systémem UEFI BIOS. Systém BIOS lze nyní snadno ovládat myší prostřednictvím intuitivního grafického rozhraní. UEFI BIOS obsahuje také funkci EZ Mode, která zajišťuje rychlý přístup ke kompletní správě a nastavení systému. Díky UEFI BIOS může uživatel dokonce určit prioritu bootování pouhým přetažením ikony daného zařízení. Proces, který byl pro většinu PC nováčků hlavní překážkou, se tak výrazně zjednodušuje. Systém podporuje pevné disky s kapacitou větší než 2,2 TB a poskytuje detailní systémové informace v reálném čase.

Čipová sada Intel Z68 Express je první platformou, s níž je možné využít jak přetaktování, tak i multimediální funkce, jež nabízejí procesory Intel Core druhé generace. Kompletní řada základních desek ASUS Z68 s podporou LucidLogic Virtu umožní využívat výhod výkonné technologie pro kódování videa Intel Quick Sync Video. Desky přitom podporují i samostatné high-endové grafické karty všech hlavních výrobců.

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68