1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.75 (2 hlasů)

ASUS logo

ASUS představil grafickou kartu GT 440, která je vhodná jako náhrada slabého integrovaného grafického jádra. Karta zvládne plynulé hraní her a hodí se pro multimediální centra. Novinka využívá technologii ASUS Super Alloy Power, která dokáže zvýšit výkon, snížit teplotu až o 35 °C a zajistí výrazně delší životnost než referenční modely. GT 440 je navíc již z výroby přetaktována na 822 MHz – to je o 12 MHz více než referenční karty. K dalšímu navýšení výkonu nabízí technologii ASUS Voltage Tweak. Prachotěsný ventilátor ASUS Dust-proof Fan zajišťuje lepší ochranu před teplem a opotřebením. Další použitá technologie GPU Guard zesiluje kartu a přispívá k její delší životnosti. Cena grafické karty je 2150 Kč s DPH.

Hlavní funkce produktu
•    ASUS již při výrobě taktuje grafické karty GT 440 na 822 MHz, což je o 12 MHz více než u referenčních karet. Díky tomu je zajištěn optimální výkon pro DirectX 11 a systém Windows 7, podpora nejmodernějších grafických efektů na PC i zdokonalená teselace (modifikování polygonální sítě) a sledování paprsku v reálném čase (ray tracing).

•    Grafická karta ASUS GT 440 využívá technologii Super Alloy Power – jedná se o speciální slitinu použitou v napájecích komponentách, jako jsou kondenzátory, cívky nebo tranzistory MOSFET. Tato technologie okamžitě snižuje průměrné provozní teploty až o 35 °C a prodlužuje životnost až na 2,5násobek oproti referenční kartě. Zároveň dochází k 15% navýšení výkonu.
•    Napájení v provedení Super Alloy Power umožňuje funkci ASUS Voltage Tweak, která je určena pro přetaktování, zvýšit výkon až o 50 %.
•    Speciální prachotěsná konstrukce ventilátoru ASUS Dust-proof Fan má zásluhu na prodloužení životnosti až o 25 % oproti běžným řešením. Důvodem je dvojité těsnění, které brání vnikání prachu a dalších nečistot, čímž zlepšuje chlazení a prodlužuje životnost. Ventilátor je tišší než chladiče referenčních karet, takže je sledování multimedií příjemnější.
•    ASUS GPU Guard zdvojnásobuje pevnost a odolnost PCB a pomáhá tak chránit kartu před zlomením a popraskáním.

Grafická karta ASUS GT 440 s technologií Super Alloy Power

Grafická karta ASUS GT 440 s technologií Super Alloy Power