1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

ASUS logo

ASUS představil zařízení DSL-N10, kombinaci ADSL modemu a bezdrátového routeru, jež využívá WiFi standard 802.11n. Novinka je vybavena 5dBi anténou s vysokým ziskem zajišťující lepší pokrytí bezdrátovým signálem i na těžko dostupných místech. Díky podpoře několika SSID lze současně vytvořit čtyři nezávislé Wi-fi sítě s různým výkonem a zabezpečením. DSL-N10 se začne prodávat začátkem března za doporučenou cenu 1400 Kč s DPH.

Oddělené SSID jsou zárukou vyšší bezpečnosti
Router DSL-N10 nabízí spolehlivé zabezpečení bezdrátové sítě, neboť podporuje až čtyři SSID identifikátory. To znamená, že uživatel má možnost vytvořit až čtyři nezávislé bezdrátové sítě, každou s vlastním výkonem a nastavením zabezpečení. Lze tak například provozovat zabezpečenou síť s vysokou propustností pro osobní potřebu a současně otevřenější síť s menší propustností pro hosty, kteří mají zároveň zaručeno, že nedojde k narušení důvěrnosti jejich dat.

Snadné nastavení a provoz
Zásluhou funkce automatické detekce nastavení poskytovatele internetových služeb (ISP) získají uživatelé přístup na internet během několika sekund po zapojení routeru do přípojky. Zařízení nabízí grafické uživatelské rozhraní, jež usnadňuje konfiguraci sítě, a funkci WPS (Wireless Protected Setup), která se stará o bezproblémové zabezpečení bezdrátového připojení mezi routerem a ostatními zařízeními.

Nastavení ASUS EZQoS umožňuje jednoduše stanovit prioritu provozu na síti na základě aktuálních potřeb. Aplikace s nízkou latencí, jako například VoIP či on-line hry, zůstanou plynulé i při stahování objemných souborů.

Hlavní charakteristiky produktu:
•    Externí 5dBi anténa s vysokým ziskem zajišťuje lepší pokrytí bezdrátovým signálem než obvykle používané 2dBi antény. To znamená, že se bezdrátový signál dostane do každé místnosti vašeho domu či kanceláře.
•    Podpora více SSID dovoluje uživatelům vytvořit až čtyři nezávislé bezdrátové sítě s kompletně odděleným zabezpečením a nastavením priority přenosového pásma (QoS).
•    Plug-n-surf nastavení prostřednictvím intuitivního grafického rozhraní. Automatická detekce ADSL nastavení poskytovatele internetového připojení (ISP) ve třech krocích a podpora WPS pro bezdrátová zařízení.

 

ASUS DSL-N10 – domácí modem a router v jednom

ASUS DSL-N10 – domácí modem a router v jednom

ASUS DSL-N10 – domácí modem a router v jednom

ASUS DSL-N10 – domácí modem a router v jednom