1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.50 (2 hlasů)

ASUS logo

ASUS představil řadu grafických karet ze stáje AMD a NVIDIA vybavenou technologií DirectCU II. Z modelů postavených na grafickém jádře AMD se dočkaly vylepšeného chlazení grafické karty HD 6970 a HD 6950. NVIDIA karty se systémem DirectCU II zastupují modely GTX 580, GTX 570 a také čerstvě uvedený GTX 560 Ti.

Chlazení DirectCU II je nástupcem technologie DirectCU, jež využívá měděné teplovodivé trubice, které jsou v přímém kontaktu s grafickým jádrem. Tento způsob zajišťuje efektivnější chlazení než u referenčních modelů. Technologie DirectCU II přináší navíc dva 100 mm ventilátory, kterými jsou vybaveny karty HD 6970, HD 6950, GTX 580 a GTX 570. Model GTX 560 Ti DirectCU II TOP pak ochlazují dva 80 mm větráky.

Všechny novinky vybavené systémem chlazení DirectCU II obsahují také technologii ASUS Super Alloy Power, která spočívá v použití kvalitních slitin u napájecích komponent, jako jsou indukční cívky a kondenzátory POSCAP a MOSFET. To je zárukou navýšení výkonu, výrazně nižších provozních teplot a delší životnosti. Karty mají ve výbavě rovněž nástroj Voltage Tweak, jenž umožňuje navýšit napětí a dovoluje hráčům naplno využít grafický potenciál jejich PC prostřednictvím jednoduchého rozhraní.

Nově uvedená grafická karta GTX 560 Ti DirectCU II využívá speciálně vybrané grafické procesory TOP GPU s výchozí frekvencí 900 MHz, což je o 80 MHz více než u referenčních karet.


Charakteristické vlastnosti

•    Technologie chlazení DirectCU od ASUSu jako první využívala teplovodivé trubice ze 100% mědi, které jsou v přímém kontaktu s grafickým jádrem. Zároveň znamenala opuštění kovového stínění mezi jádrem a chladičem, využívaného u klasického provedení grafických karet. Ve srovnání s referenčními kartami dosahovaly modely vybavené technologií DirectCU až o 20 % nižších teplot při zátěži.
•    Nová technologie DirectCU II je evolucí konceptu technologie DirectCU. Kromě měděných teplovodivých trubic využívá speciální chladič se dvěma 80 mm nebo 100 mm odhlučněnými ventilátory. Na rozdíl od jiných systémů chlazení umožňuje technologie DirectCU II zásluhou kvalitního zpracování použití dvou velkých ventilátorů, které jsou tiché a neruší. Při testech dosáhla technologie DirectCU II až o 600 %* vyššího průtoku vzduchu a až o 20 % nižší provozní teplotu než referenční provedení. Tento nárůst účinnosti chlazení se projevuje okamžitým navýšením výkonu, neboť karta dokáže snášet větší zátěž. Díky vyšším tolerancím a nižší provozní teplotě mohou uživatelé kartu také dále taktovat.
•    Technologie napájení Super Alloy Power je založena na firemním výzkumu a vývoji unikátní slitiny použité u důležitých komponent napájení. Technologie Super Alloy Power, využívaná u indukčních cívek a kondenzátorů POSCAP a MOSFET, navyšuje ve srovnání s referenčními kartami výkon karty o 15 %*, snižuje její provozní teplotu o 35 °C* a prodlužuje životnost karty na 2,5násobek*. Díky kondenzátorům POSCAP, jež poskytují efektivní napájení, dosahují grafické karty DirectCU II o 28 %* vyšší stability při přetaktování.
•    Grafické karty s technologií DirectCU II jsou určeny náročnějším uživatelům, kteří chtějí experimentovat s přetaktováním a navyšováním výkonu. Dodávají se s exkluzivní technologií pro navýšení napětí Voltage Tweak, která umožňuje upravit napájení karty a dosáhnout na vyšší frekvence.
•    Grafická karta ASUS GTX 560 Ti DirectCU II TOP je vybavena speciálními a z výroby přetaktovanými jádry. S frekvencí 900 MHz (navýšení o 80 MHz oproti referenční) zaručuje tento model rozšířené možnosti přetaktování.

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením