1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

 

logo asus

Maximus IV Extreme

Základní deska Maximus IV Extreme je vybavena nejen nejnovějšími technologiemi pro PC, jako jsou rozhraní USB 3.0 či SATA 6 Gb/s, ale také unikátními funkcemi ROG pro přetaktování. Deska se dodává společně s řadou aplikací pro zvýšení výkonu, které byly navrženy tak, aby umožnily uživatelům rychle a efektivně přetaktovat a využít plný potenciál jejich systémů.

Technologie ASUS ROG Connect byla doplněna o aplikaci GPU TweakIt, díky níž mohou uživatelé výkon svého PC regulovat pomocí notebooku připojeného přes vyhrazený USB port. V případě problému lze nastavení snadno obnovit pomocí funkce USB BIOS Flashback anebo analyzovat příčinu problému pomocí RC Poster nebo Debug LED na základní desce. Mezi další aplikace patří také ROG EFI BIOS, jejímž prostřednictvím se přistupuje k nastavením systému BIOS stejně snadno jako v operačním systému. Současně zobrazuje informace o všech detekovaných grafických kartách a DIMM modulech nebo umožňuje uložit nastavení BIOS na USB flash disk jediným stiskem klávesy F12. Funkce ROG iDirect nabízí přetaktování pomocí iPhonu nebo iPadu. RC Bluetooth umožňuje totéž přes smartphony s operačním systémem Windows Mobile 6.1, Symbian S60 3.1 a Android 2.0 nebo novějším.

Chlazení desky bylo optimalizováno tak, aby udrželo systém chladný i při vysokém vytížení. Vrstvená konstrukce ve spojení se speciálním zakřivením vyrobená z kvalitních komponent udržuje teploty základní desky na nízké úrovni. Deska podporuje také akceleraci videa v režimu 3-way NVIDIA SLI nebo AMD CrossFireX. Díky tomu přináší maximální počet snímků za sekundu ve hrách, který lze upravit pomocí nové funkce GPU TweakIt.

SABERTOOTH P67

Vzhledem k tomu, že hlavním důvodem selhání hardwaru a poklesu výkonnosti bývají vysoké teploty, navrhl ASUS desku TUF SABERTOOTH P67, která optimalizuje provoz díky několika speciálním technologiím.

Technologie ASUS Thermal Armor představuje hlavní novinku v oblasti chlazení. Jedná se o tepelně optimalizovanou schránku, která pokrývá většinu plochy základní desky a chrání ji před teplem generovaným připojenými kartami a komponentami. Současně přispívá k rychlejšímu rozptylu tepla generovaného samotnou základní deskou. Výsledkem je vyšší spolehlivost a delší životnost. Je to vůbec poprvé v historii, co byla technologie ochrany proti přehřátí tohoto druhu implementována do základní desky.

Součástí nové konstrukce je také dvanáct integrovaných čidel, kterým dal ASUS název Thermal Radar. Čidla slouží k přesnému monitorování teploty nejdůležitějších částí základní desky v reálném čase. SABERTOOTH P67 využívá naměřené hodnoty dle potřeby k nastavení rychlosti ventilátoru CPU a ventilátorů skříně. Uživatelé mají k dispozici intuitivní grafické rozhraní, pomocí nějž mohou upravit teploty výběrem některého z přednastavených profilů anebo ručně nastavit otáčky ventilátorů dle aktuálních podmínek a potřeb.

Stejně jako ostatní základní desky řady TUF, i SABERTOOTH P67 využívá vysokým teplotám odolné materiály a komponenty. Produkty TUF jsou certifikovány na základě armádních norem a procházejí během výroby náročnými testy, aby se bez újmy vypořádaly s vysokým zatížením a obstály i v těch nejdrsnějších prostředích.

SABERTOOTH P67 disponuje plně digitálním ovládáním napájení DIGI+ VRM, které dovoluje uživatelům upravovat jednotlivé fáze napájení desky. DIGI+ VRM lze nastavit také na automatické ladění. Tím uživatel získá vyšší výkon a zároveň zajistí stabilitu systému.

P8P67 WS Revolution

Základní deska ASUS P8P67 WS Revolution podporuje konfigurace s několika grafickými procesory, a nabízí tedy extrémní grafický výkon. Jde o model pro pracovní stanice s nonstop provozem a garancí spolehlivosti při používání v náročných profesionálních aplikacích. ASUS zaručuje dostupnost tohoto modelu po dobu nejméně 24 měsíců. V porovnání s ostatními deskami s čipovou sadou P67 model P8P67 WS Revolution charakterizuje vyšší energetická účinnost zaručující stabilitu a úspornější provoz. Hardwarově akcelerovaná technologie Intel LAN pomáhá snížit využití procesoru a optimalizovat tím celkový výkon.

Model P8P67 WS Revolution využívá integrovaný ovladač NF200 zlepšující dostupnost šířky pásma mezi deskou a čtyřmi rozšiřujícími sloty pro grafické karty. To je ideální při využití technologií NVIDIA GeForce SLI a AMD CrossFireX. Novinka si snadno poradí s technologií 2-Way SLI v režimu dual PCI Express X16, zatímco technologie 3-way SLI funguje v režimu dual PCI Express X8 a v režimu one PCI Express X16. V případě technologie CrossFireX podporuje deska P8P67 WS Revolution až čtyři grafická jádra v režimu PCI Express X8.

Deska umožňuje komerčním uživatelům využít až čtyři grafické procesory NVIDIA Quadro najednou. Tyto grafické akcelerátory jsou ideální pro profesionální aplikace typu počítačem podporované projektování (CAD), počítačem podporovaná analýza (CAE), vytváření digitálního obsahu (DCC) a geografické informační systémy (GIS).

Uživatelé mohou těžit z výhod kvalitních materiálů a komponent, které se starají o lepší odvod tepla a nižší kapacitanci, což napomáhá k výrazně lepší účinnosti.

Na dosažení vyšší energetické účinnosti má podíl také dvouvrstvá měděná vnitřní deska. Obsahuje též digitální systém napájení DIGI+ VRM od společnosti ASUS a integrovaný mikroprocesor pro optimalizaci napájení EPU.

Model P8P67 WS Revolution nabízí dva porty Intel Gigabit LAN, které mohou nejen snížit využití procesoru ale i omezit ztrátu paketů a nabídnout lepší podporu pro různé operační systémy. Tyto rozšířené porty LAN disponují dvojnásobnou šířkou pásma a redundancí sítě v porovnání se standardními sítěmi Gigabit LAN.

K dalším inovacím se řadí patentovaný systém EFI BIOS od společnosti ASUS. Jde o rozhraní, které nahrazuje tradiční ovládání systému BIOS snadnou obsluhou pomocí myši. Technologie AI Suite II nabízí okamžitý přístup ke komplexnímu balíku programů pro nastavení výkonu, správu napájení, zabezpečení dat a mnoho dalšího.

Tři speciální základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Technické parametry

Tři speciální základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Technické parametry

Tři speciální základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Technické parametry