1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)
Bohužel se nám do rukou dostala krabice od jiné klávesnice od Saiteku, takže nemohu popsat obsah originálního balení. V našem případě to byla pouze klávesnice a předložka pod ruce.Klávesnice je celá z kvalitní plastové hmoty, která na pohled i dotyk působí odolně. Tělo je zahaleno do černého hávu a aby v něm vynikly klávesy, tak jsou naopak stříbrné. Všechny hrany jsou důkladně zakulaceny a s X-ovitým tvarem působí zaměření klávesnice jako kombinace hráčské a luxusní klávesnice pro náročné uživatele. Opravdu, Eclipse bych doporučil nejen hráčům, ale i těm, kteří na svůj stůl hledají něco extra s elegantním vzhledem.

Klávesnice má celkem 104 kláves a jejich rozložení odpovídá klasickému QWERTY. Multifunkčních kláves tu mnoho není, v pravém rohu nad numerickou klávesnicí jsou tři tlačítka ovládající hlasitost(zvýšení, snížení a mute) a jedno na regulaci podsvětlení.


Ergonomie:


Co se týká psaní textů, je v tomto ohledu Eclipse velmi rychlá a přesná. Tlačítka jsou dobře dostupná a jejich stisk je měkký a přesto jistý. Zklamu příznivce češtiny, české znaky ani samolepky u klávesnice nenajdete, ale pokud jste za počítačem už nějaký ten rok, jistě si rozložení českých kláves dobře pamatujete.Ve hrách se bude přesnost také hodit, oproti běžným klávesnicím pocítíte více přesnosti a chybných stisků bude naopak ubývat. Popravdě ale nemůžete čekat, že se nějak výrazně díky klávesnici zlepšíte.Všechny hrany tlačítek jsou zakulaceny a jejich povrch je na dotyk příjemný.


Podsvětlení:


Jednou z výhod a lákadel na Eclipse je modré podsvětlení, které vám umožní používat klávesnici i v šeru nebo ve tmě. Co si budeme povídat, spousta uživatelů touží po osvětlení hlavně kvůli pěknému vzhledu. Pomocí tlačítka nad numerickou klávesnicí můžete regulovat sílu podsvětlení ve třech stupních, od vypnutého přes mírné až po silnou intenzitu. Na níže uvedených fotografiích je snad alespoň trochu vidět znatelný rozdíl.

Jednotlivé klávesy mají individuální podsvětlení a je trošku škoda, že v jejich spodní části nejsou diody izolované. Světlo tak proniká i do mezer mezi klávesy a pokud se na klávesnici díváte z úhlu, působí to nepřehledně a rušivě. Podsvětlení je jinak celkem rovnoměrné, u některých kláves je slabší, ale vždy dostačuje k přečtení popisku i za největší tmy.


Závěr:


Saitek Eclipse je svým způsobem jednoduchá klávesnice okořeněná podsvětlením. Co zaujme každého uživatele je kvalita zpracování, přesný stisk kláves a pohodlné používání. Cena se pohybuje okolo odpovídajících 1500 Kč s DPH. Alternativami mohou být velmi podobné ale už ne tak kvalitní klávesnice od Sharkoonu. Ve vyšší třídě jsou také velmi oblíbené modely od Umaxu, Logitechu nebo Microsoftu, výběr záleží už čistě na vás...Michal Učeň, pctuning