1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)
asus logo
ASUS představil základní desky řady M4A89GTD PRO, která slibuje výkonnější zpracování dat, neboť dokáže díky fyzickému přepínači odemknout latentní jádra procesorů AMD. Tyto desky využívají nejnovější čipovou sadu AMD 890GX s grafickým jádrem AMD. Navíc podporují technologii ATI CrossFireX i Hybrid CrossFireX a disponují pokročilými technikami vykreslování DX10.1. M4A89GTD PRO/USB3 je zároveň první základní deskou, která vzhledem ke své čipové sadě SB 850 nativně podporuje rozhraní SATA 6 Gb/s. Kromě toho je osazena dvěma externími porty USB 3.0, které zajišťují stahování, zálohování a sdílení dat až desetkrát vyšší rychlostí než USB 2.0.Díky podpoře integrovaného grafického jádra i samostatné grafické karty přinášejí základní desky M4A89GTD PRO vyšší grafický výkon, který je vhodný nejen pro uživatele multimédií ale i náročné hráče. Jelikož jsou základní desky M4A89GTD PRO součástí řady Xtreme Design, poskytnou uživatelům také odpovídající spolehlivost, bezpečnost i výkon.

Core Unlocker – jednoduchý způsob, jak zvýšit výkon systém
Základní desky M4A89GTD PRO využívají funkci Core Unlocker, která umožňuje okamžitě zvýšit výkon systému pouhým přepnutím přepínače na základní desce. Tímto jednoduchým úkonem uživatelé aktivují latentní jádra procesorů AMD a zapojením tří nebo čtyř jader maximalizují výkon – tato funkce je užitečná zejména při vykonávání více úloh současně nebo při úlohách náročných na zpracování. Po zapojení všech jader lze přetaktováním dosáhnout až o 103 % vyššího výkonu. Pokud uživatelé potřebují zvýšit výkon svého systému, mohou tak učinit pomocí tlačítka Turbo Key II, které automaticky vyladí systém na extrémní výkon, a přitom zachová jeho úplnou stabilitu.

GPU Boost - okamžité zvýšení grafického výkonu
Základní desky M4A89GTD PRO jsou vybaveny nástrojem GPU Boost, který slouží k okamžitému přetaktování integrovaného grafického jádra v reálném čase. Uživatelé tak získají plynulý obraz ve vysokém rozlišení. Uživatelské rozhraní tohoto nástroje umožňuje flexibilně nastavit frekvenci i napětí a lépe kontrolovat a optimalizovat výkon grafického jádra. Kromě toho GPU Boost umožňuje ukládat a načítat profily pro přetaktování.

Podpora rozhraní SATA 6Gb/s a USB3.0*
Základní desky řady M4A89GTD PRO nativně podporují rozhraní SATA 6 Gb/s, které nabízí oproti předchozí specifikaci SATA 2 dvojnásobnou propustnost dat. Přes rozhraní SATA 6 Gb/s lze připojit díky zpětné kompatibilitě také pevné disky SATA 3 Gb/s. Prostřednictvím podpory USB 3.0 poskytují základní desky M4A89GTD PRO/USB3 až desetinásobně vyšší přenosové rychlosti ve srovnání s předchozím standardem USB 2.0, což znamená, že například film o velikosti 25GB v HD rozlišení se uloží za necelých 70 sekund.