1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil první grafické karty založené na nejnovější generaci grafických procesorů od společnosti NVIDIA, které zajistí ve srovnání se svými předchůdci výrazně vyšší výkon. Vlajková loď ENGTX480 využívá čip GTX480 s taktem jádra 700 MHz a 1 536 MB grafické paměti GDDR5 s frekvencí 3 696 MHz. Druhým představeným modelem je výkonná mainstreamová grafická karta ENGTX470, která se může pochlubit čipem GTX470 a taktem jádra 607 MHz. Osazena je 1 280 MB grafické paměti GDDR5 RAM na frekvenci 3 348 MHz. Nové karty ENGTX480 a ENGTX470 se vyznačují také kvalitní konstrukcí a dobrými tepelnými vlastnostmi.

ENGTX470ENGTX480Také u této generace karet se uživatelé setkají s funkcí Voltage Tweak zakomponovanou do aplikace Smart Doctor, která si umí poradit s přetaktováním či zvýšením napětí. Pouhým výběrem některé z nabízených možností lze jednoduše zvýšit výkon grafické karty až o 50 %. Díky dodatečnému chlazení pak bude možné dosáhnout ještě vyšších rychlostí.

Obě karty umožňují okamžité testování a měření nastavených parametrů prostřednictvím přiloženého testovacího rozhraní Supersonic Sled. K dalším výkonným nástrojům, které jsou součástí softwarového balíčku, se řadí aplikace Design Garage – utilita v luxusním automobilovém pojetí, která dokáže interaktivním způsobem demonstrovat možnosti DX11.

Jednou z hlavních výhod nových grafických karet je jejich 100% optimalizace pro DX11. To znamená, že budou k dispozici nové grafické funkce, například pokročilé vykreslování detailních objektů, interaktivní sledování paprsků v reálném čase a nejnovější verze technologie NVIDIA PhysX, které budou moci uživatelé v případě potřeby bez omezení využívat.

Obě nové karty dále nabízejí paralelní zpracování pomocí technologií NVIDIA CUDA a DirectCompute, díky nimž bude možné jejich výkon využít prakticky kdykoli – dokáží totiž zvýšit výkon celého systému dokonce i v aplikacích bez grafiky.Součástí softwarové výbavy těchto karet je také technologie NVIDIA 3D Vision, která umožňuje hraní 3D her. Již nyní podporují tuto technologii stovky herních titulů a další přibývají.