1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 1.25 (2 hlasů)


Takže, nejdřív si uřízněte požadovaný tvar plexi skla já udělal obyčejný čtverec 5x5 cm já to udělal pilkou na železo. Nebyl to moc velký problém a šlo to řezat docela pěkně. potom do něj vyvrtejte díry na šrouby a pozor když sem zkoušel vrtat do toho plexiskla tak se vám muže stát že se vám vrták moc zařízne a plexi vám praskne ..proto se mi osvědčilo si nejdřív díru předvrtat hodně malinkatým vrtáčkem cca 1mm a potom sem vzal normální vrták o něco větší než průměr šroubu a díry s tím vyvrtal. Pozor ale na to aby se vám vrták moc nezaříznul a plexi neprasklo , takže buďto netlačit nebo hodit opačný otáčky na vrtačce a vyvrtat to tak ( sám sem to tak udělal a doporučuji tak vyvrtat všechny díry až na tu nejmenší vodící ).

tak a teďka k šroubům:
1. velikost musí být přiměřená
2. budou potřeba šrouby se zápustnou hlavou
3. šroub by mněl mít závit až úplně ke hlavičce

tak a teď budete muset pokračovat ve vrtání, protože potřebujete ještě schovat hlavu šroubu do plexiskla, takže zase opačný otáčky a vrták o velikosti hlavy šroubu. Zase pozor aby jste to neprovrtaly a taky, když hlavu nezapustíte a nebo navíc dáte jenom obyčejný šrouby tak to jednak bude kazit vzhled a pak vám to nehorázně při posouvání skříně může poškrábat stůl ... Určitě jste si všimly že plexisklo je v místě kde jste ho řezaly dost málo neprůhledný a chceme přeci aby propustilo co nejvíc světla ...tak sem zapřemýšlel a vymyslel sem zlepšovák :) vezměte nůž a po okrajích kde se řezalo jezděte ostřím jako by jste škrábali brambory , taky tak můžete skosit hrany aby jste mněli 100% jistotu že se nic nepoškrábe.Plexi se tím malinko zprůhlední tady to můžete porovnat, není to moc ale přeci.No teď už si jenom vykliďte case... nedoporučoval bych vám nechávat tam třeba základní desku až vám spodkem case prolítne vrták na straně desky... přiložte si nožičku ke spodku case a obkreslete díry, o5 předvrtejte malým vrtáčkem pak velkým, teď už ale správný otáčky. A máte skoro hotovo. Teď se musíte rozhodnout pokud chcete case zároveň trošku zvednout nebo jen vyměníte nožičky... já case zároveň zvednu a to tak že sem na šroub dal ještě dvě matky mezi venkovním plechem počítače a nožičkou pak sem zevnitř akorát pořádně přitáhnul další matkou a bylo hotovo.


Teďka to podstatné... podsvícení. Jelikož sem mněl odpory o hodnotě 560 ohmů (cca 3,- jeden) který se používá pro supersvítivé diody tak sem musel zapojit dvě obyčejný v sérii, takže mi to parádně vyšlo na předek a zadek case. Tady je schéma: 


Vysvětlivky ke schématu najdete v návodě:
zapojení led diod
pokud dáte supersvítivé tak dejte na jeden odpor jenom jednu diodu.

LEDky dejte do prostřed nožičky do vyvrtaný díry na diodu a přilepte vteřinovým lepidlem, tavnou pistolí nebo něčím úplně jiným. Dráty protáhněte dírou po původní nožičce a zapojte na molex na žlutej ( +12V ) drát a druhý konec na černej ( - / zem ) drát tet složte PC zapněte a kochejte se výsledek muže vypadat třeba takhle:Světelný efekt:
ještě sem to nezkoušel ale napadlo mně že by šly krásně udělat něco jako paprsky jak to je u kupovaných nožiček... a to tak, že by se třeba zelenou lihovou fixou na boku nohy udělaly svislý pruhy který by vlastně nebyli průhledný takže by to udělalo i světelný pruhy na stole ale proto by bylo lepší použít supersvítivý LED diody.

Nebo by se místo diod daly použít stroboskopy třeba z auta dva stojí asi 170,- a dají se koupit už i v hypernově. Pokud se něco z Těchto dvou efektů pokusíte udělat pošlete fotky / video :-)

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů