1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

V tomto článku se dočtete o několika možných úpravách ventilátorů. Jde o designové změny, které vám mohou ušetřit nějaké peníze za koupi ventilátorů požadovaného vzhledu.  

O co jde? v podstatě vezmete větráček a upravíte podle vašich představ …v první řadě ho budete muset rozebrat …neni to nic těžkého pokud nemáte 40mm větráček , čím větší tím lépe se rozebírá. Já to udělal na fanu ze starého zdroje. Takže jak ho tedy rozebrat ?Nejdřív z Fanu sloupněte nálepku , pod ní by mněl být špunt aby z něj moc netekl olej …ten taky vydloubněte, většinou je gumový no já měl plastový ale jediný rozdíl je v tom že plastový jde hůř ven.Pod tím špuntem by měla být taková “bílá” závlačka (segerovka) …ale nebojte je z plastu a jde krásně ven …hlavně si dávejte bacha aby jste jí nezničili nebo z něčeho budete muset dělat novou .Tu taky sundejte.A nakonec tam je takový černý gumový kroužek. Ten už nemusíte sudndávat protože by měla vrtulka jít pěkně vysunout a gumičku pak už jen vyklepnete …Nakonec muže být na osičce vrtulky podložka tak si ji taky spolu se zbytkem dejte někam bokem - má to docela tendenci pořád se někde ztrácet.Teč už si jen olepte osičku vrtulky a magnet aby se nezadělali barvou ,a můžete začít stříkat barvou kterou chcete …nechte jí uschnout, sundejte pásku a vše zase dejte dohromady …
Pokud ale chcete ještě něco víc pokračujte dál. 
Zatím co schne barva na vrtulce můžete se taky pustit do podsvícení ..Pokud jste si mysleli že v celém návodu nebude potřeba vrtačka tak jste se šeredně spletli. 
Nějak si na základnu FANu rozkreslete aspoň trochu pravidelně díry a vyvrtejte …jen bacha ke konci to chce hodně pomalu aby jste neprošli vrtákem prudce skrz a nezničili tak cívku nebo vůbec cokoli z elektroniky co tam zbyla a nejde oddělat. 
Pak si sestavte elektrický obvod s diodami požadované barvy a nezapomeňte na odpory a podobně. Já použil obyčejné zelené diody ale mnohem lepší sou supersvítivé. Obyčejné osvítí čistě fan a nic víc …zapojení jsem měl takovéto :Oba odpory lze nahradit jedním 200 ohm …Nezapomeňte ale že ke každé diodě musí být odpor o jiné hodnotě a také dejte pozor aby jste neměli nějakou diodu otočenou, to by pak nic nesvítilo.Celý tento obvod přilepte tak aby skrz díry svítily diody na listy vrtulky a pozor na to, aby vrtulka o žádnou ledku nedrhla.
Taky můžete nějak zamaskovat dráty od diod .Ja sem na to použil takovou černou pásku která se při zahřátí přilepí a prostě jsem to s ní obmotal …ale zase pozor aby vrtulka nikde nedrhnula… 
Nakonec přidělejte na červený a černý drát od fanu + a - od obvodu s diodami, pokud všechno jde máte vyhráno.

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů