1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 1.50 (2 hlasů)


Programy si můžete stáhnout zde:
www.tuningpc.cz/.../LPT_display/port95nt.exe
www.tuningpc.cz/.../LPT_display/jalcds311.exe

Nakonec krátké video jak to může vše vypadat:
www.tuningpc.cz/.../LPT_display/lpt-lcd-display.wmv

Informační displeje lze pořídit jako finální výrobek, nejznámějším výrobcem je např. firma matrixorbital připravte se ale na pořádnou pálku protože ceny kolem 100 dolarů tam nejsou nějako výjimečný navíc jak jste si asi už všimly jde o zahraniční firmu takže i poštovný bude dosahovat horentních sum. Proto je mnohem levnější vyrobit si ho sám protože display se dá pořídit od nějakých 70,- do 1500,- kde i ten nejlevnější dobře plní svou funkci ale takové ty podsvícené 4x20znaků se pohybují zhruba kolem 2 - 300,- já sem zrovna šetřil a tak sem pořídil ten nejlevnější co byl a přesto sem spokojený.

Budete potřebovat: 
paralelní kabel k tiskárně ( nebo postačí konektor CANON 25M a 11 žilový kabel ).
znakový LCD displej, který je kompatibilní s HD44780.

odporový trimr 10 kOhmů.
pokud nechcete letovat kabílky přímo na displej, použijte konektory KONPC-SPK a lámací konektorové kolíky S1G20, nebo jiné dle vlastního uvážení.
napájecí konektor k HDD pro vnitřní provedení nebo konektor pro gameport či USB pro vnější provedení.

Vše se dá bez problémů pořídit zde: GM Electronic

Stačí vše zapojit podle schématu a máte téměř hotovo:Zpravidla se po připojení k počítači rozsvítí pouze horní řádek display, ale nemusí to být pravidlo... teď je třeba nainstalovat patřičný software v první řadě je třeba nainstalovat ovladač portu port95nt aby display správně fungoval.

poté můžete nainstalovat komunikační program, já používám jaLCDs, ale je jich víc každopádně tento je asi nejlepší má poměrně jednoduchý ovládání, ve složce kam jste ho nainstalovaly bude soubor config kde si vytváříte co má display zobrazovat pak to uložíte rovněž do složky se souborem a vedle hodin budete mít při spuštěném programu malí zelený display na který klikněte pravím tlačítkem myši a zaškrtněte jaLCD autostart, to aby se spustil automaticky při startu PC dále pak v tomto menu máte záložku config kde si stačí zvolit vámi vytvořenou šablonu toho co bude display zobrazovat.

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů