1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.75 (2 hlasů)

Úvod:
Při koupi nového PC jsem se rozhodoval jestli jít do tuningu s takovou case jako jsem koupil. Neměl jsem tehdy moc peněz tak jsem koupil tu nejlevnější co byla na trhu a tudíš nebyla nic moc. Už při rozbalení jsem byl mile překvapen spracováním a designem a to mne přesvědčilo jít do tuningu. Nakoupil jsem si pořádný chlazeni od Noctua jelikož je to kvalitka, protože to u tuningu nesmí chybět a spreje se "šmirglem". Nainstaloval jsem si chladiče na procesor, ramky, disk a vložil jsem tam tiché ventilátory 120x120 a 80x80. Poté jsem jel na LAN párty a s kámošem co má frézky jsme začali tunit.

Tuning:
Celý tuning se odehrával s plně osazeným case a jen se krylo to potřebné.

Vyřezáváni otvoru:
Po odstrojení bočnic jsme zjistili, že horní deska je přinejtovaná a tudíš jsme museli odvrtat nejty a tak jsme zabalili PC do folie a začalo se vrtat. Poté jsme navrtali i díry na šrouby aby se to dalo zpět přichytit. Po této práci jsme si dali pivko a začali jsme přemýšlet a proměřovat jak uložit na hořejšek 80x80 ventilátor. Nakonec nám vyšlo místo mezi mechanikou a zdrojem a začalo se kreslit a poté se začal frézou vyřezávat otvor a vyvrtávat díry na uchycení. Po dokončení jsme to vyzkoušeli jestli pasuje a našroubovali jsme ventilátor a pustili PC kvůli funkci.

Výměna záslepek za kovový plát:
Přední plast jsme sundali a řekli jsme si, že místo záslepek dáme sítovinu, ale po zjištění, že nemáme lepidlo jsme tento návrh zrušili a přemýšleli jsme co tam dát. Najednou jsme si vzpoměli, že nám z minulého tuningu pro kamaráda zbyl kus plechu a tak jsme začali proměřovat a řezat plech. Po nařezání do správného tvaru aby to pasovalo jsme našli šroubky, které dříve drželi bočnice a vypadali hezky a tudíš šli na uchycení plechu na předek. Po uchycení jsme ještě museli vyřezat otvor na mechaniku aby šla v pohodě ovládat a vysunout.

Zakrývání, broušení a nástřik:
Když už bylo vše hotovo tak se PC zkompletovalo a pak jsme přešli na zakrývání toho co nechci mít nastříkáno. Dali jsme si další pivko a šli jsme do sklepa ke kotli a začali jsme tam brousit case a odmaštovat. Poté jsme začali se stříkáním na army maskování. Stříkalo se ve 4 vrstvách a padli na to čtyři 400ml auto spreje s leskem. Když tohle bylo hotové tak se to nechalo pořádně proschnout a vzalo se to bezbarvým lakem aby se to neloupalo a aby to mělo lesk a jednu krycí vrstvu. Poté další, ale delší schnutí a pak se PC odnesl nazpět do domu a začal se odstrojovat. Pak se to celé pustilo aby jsme zkusili jsetli to celé jde tak jak má. Druhý den jsme přenesli PC do sálu na LAN a začalo se hrát a tuning case za 600 byl na světě.Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů