1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

Nová generace 28nm grafických karet - ASUS HD 7970

28nm výrobní proces
Nejnovější grafické procesory od společnosti AMD se po více než roce dočkaly zbrusu nového 28nm výrobního procesu. Výsledkem je lepší účinnost, nižší teploty a vyšší výkon než u předchozí generace. Grafická karta ASUS HD 7970 disponuje 3 GB video pamětí GDDR5, dokáže proto nabídnout obraz ve vyšším rozlišení, detailnější textury a vyšší frekvenci snímků, a to nejen ve hrách, ale také při přehrávání videa. Paměť navíc dostala nově rozšířenou 384bitovou sběrnici, která zrychluje datové přenosy mezi kartou a základní deskou.

Intuitivní ladění a zvyšování výkonu s nástrojem GPU Tweak

Společnost ASUS vybavuje všechny karty nástrojem GPU Tweak, s nímž lze naplno využít potenciál nové technologie GPU. S jeho pomocí mohou uživatelé upravovat takt grafického procesoru, napětí a rychlost ventilátoru, a to až u čtyř karet najednou – ideální řešení pro konfigurace CrossFireX. S nástrojem ASUS GPU Tweak lze dále přepínat mezi režimy 2D/3D nebo je uzamknout kvůli dosažení lepšího skóre v 3D testech. Uživatel tím získá přesnější výsledky při testování systému a vyšší skóre díky lepším hodnotám přetaktování. Tento nástroj nabízí možnost automatické aktualizace ovladače / systému BIOS a užitečnou monitorovací pomůcku, která poskytuje podrobné informace o vybraných technických parametrech. Zásluhou spolupráce společností ASUS a Techpowerup obsahuje nástroj GPU Tweak známý program GPU-Z, který poskytuje ještě spolehlivější údaje o grafické kartě.

Rychlejší PCI Express 3.0 a vylepšená AMD Eyefinity
Standardním rozhraním grafické karty ASUS HD 7970 je PCI Express 3.0*, jež v porovnání s PCI Express 2.0 nabízí dvojnásobnou šířku přenosového pásma. To ve výsledku umožnilo dramatický nárůst výkonu, jelikož grafická karta může se systémem komunikovat mnohem vyšší rychlostí než dříve. Silnou zbraní grafické karty ASUS HD 7970 je rovněž AMD Eyefinity – technologie, která umožňuje rozšířit zobrazení až na šest monitorů současně. Plynulejší chod a vyšší výkon technologie AMD Eyefinity u grafické karty ASUS HD 7970 ocení nejen hráči, ale také profesionální grafici či designéři.

Nová generace 28nm grafických karet - ASUS HD 7970

Nová generace 28nm grafických karet - ASUS HD 7970