1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

 

ASUS logo

Výkon dvou GPU – o pětinu rychlejší než referenční karty
ROG MARS II dosahuje dosud nevídaného výkonu – je o celých 22 % rychlejší než referenční karta GeForce GTX 590. ROG MARS II je natolik výkonná, že snadno zvládne nativní DirectX 11 hry v rozlišení vyšším než 1080p a s detaily nastavenými na maximum. O vysoký grafický výkon se stará dvojice jader GeForce GTX 580 a rychlá paměť GDDR5 s kapacitou 3 GB.

Chlazení DirectCU II – 6krát větší proudění vzduchu
Příslušnost ke značce ROG nepřipomíná jen známé černočervené logo, ale především jedinečná konstrukce karty. Karta ROG MARS II je vybavena dvěma 120mm ventilátory, které ve srovnání s referenční kartou GeForce GTX 590 zvyšují proudění vzduchu až o 600 %. Technologie ASUS DirectCU II spočívá v tom, že jednotka GPU je chlazena přímo celoměděnými trubicemi a chladičem. Výsledkem je snížení teploty až o 20 % oproti referenčním modelům. Výrobce umístil přímo na kartu tlačítko Turbo Fan, po jehož stisknutí dojde k aktivaci maximální rychlosti ventilátorů, bez ohledu na nastavení ovladačů. Tato funkce je velmi užitečná zejména při přetaktování, při němž dochází často ke zvýšenému zahřívání. Karta je navíc vybavena krytem z čistého hliníku, který odvádí teplo mnohem efektivněji než materiály používané u běžných grafických karet.

21fázové napájení Super Alloy Power
ROG MARS II je vybavena technologií ASUS Super Alloy Power, která využívá komponenty napájení ze speciální slitiny, lépe odolávající vysokým teplotám a únavě materiálu. Pro tuto grafickou kartu rozšířil ASUS architekturu napájení na 21 fází, aby bylo možné zajistit konstantní napájení a předejít napěťovým ztrátám i v nejnáročnějších podmínkách. Vznikla tím značná rezerva pro přetaktování. Výhodu přestavuje také patentovaný PCI-E anti-shock sustainer, který kartu drží pevně ve slotu, aniž by docházelo k její deformaci vlivem tepla či vibrací při přenosu PC skříně.

Karta ze sběratelské edice s obslužným programem GPU Tweak
V balení karty ROG MARS II najdou uživatelé také program ASUS GPU Tweak, jehož prostřednictvím lze upravovat řadu výkonových parametrů, včetně taktu, napětí či rychlosti ventilátorů . to vše pomocí přehledného uživatelského rozhraní.
Hliníková destička s pořadovým číslem dokládá, že se jedná o limitovanou edici karet. Každá karta je tedy opravdovým unikátem a sběratelským kouskem.

Vlastnosti produktu
* Dvě grafická jádra NVIDIA GeForce GTX 580, každé s 512 jádry CUDA, 3GB GDDR5 video paměť pro 22% zvýšení rychlosti
* Dva 120mm ventilátory pro až šestinásobný průtok vzduchu
* Celoměděné chlazení DirectCU II – o 20 % nižší teploty
* Rozhraní GPU Tweak - bohaté možnosti přetaktování a ladění
* Tlačítko Turbo Fan, které okamžitě aktivuje maximální rychlost ventilátorů
* Kryt z čistého hliníku pro lepší odvod tepla
* Výjimečně stabilní 21fázové napájení s architekturou Super Alloy Power – 15% navýšení výkonu, 2,5× delší životnost, až o 35 °C nižší teploty oproti referenčním modelům
* PCI-E anti-shock sustainer – upevnění karty v PC skříni
* Hliníková, laserem rytá destička s certifikátem pravosti každé karty z limitované edice

ASUS Republic of Gamers MARS II – nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS Republic of Gamers MARS II – nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS Republic of Gamers MARS II – nejvýkonnější grafická karta roku