1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

Konfigurace pro více GPU
Vyhrazený řadič samostatného rozšiřujícího slotu zajišťuje lepší dostupnost pásma pro každou připojenou grafickou kartu. Deska P6X58-E WS podporuje režim 3-way NVIDIA SLI, přičemž každý ze tří PCI-E kanálů pracuje při plné rychlosti X16. Při režimu AMD CrossFireX umožňuje deska osadit až čtyři GPU, kdy každý PCI-E kanál pracuje při rychlosti X16.
Díky této flexibilitě a kapacitě dokáže deska splnit požadavky uživatelů pracovních stanic, kteří chtějí zpracovávat grafiku na profesionální úrovni, využívat CAD nástroje, renderovat grafiku, editovat video ve vysokém rozlišení, pracovat s animacemi nebo vytvářet složité konstrukční modely. 

Podpora USB 3.0 a SATA 6 Gb/s

Deska P6X58-E WS je první základní deskou pro pracovní stanice založenou na platformě Intel X58, kde lze najít nové standardy pro přenos dat, jako jsou SATA 6Gb/s a USB 3.0. USB 3.0 pracuje až desetkrát rychleji než předchozí USB 2.0 a nabízí tak výrazné časové úspory při práci s velkými objemy dat. SATA 6Gb/s má dvakrát větší datovou propustnost než SATA 3Gb/s, práce s ním proto bude rychlejší, spolehlivější a efektivnější.

Dva serverové porty Intel Gigabit LAN
Dva porty Intel Gigabit LAN s hardwarovou akcelerací zdvojnásobují uživatelskou šířku pásma a navíc snižují zatížení CPU díky tomu, že hlavní síťové výpočty přenášejí mimo hlavní procesor. Výsledkem je rychlejší a stabilnější připojení, méně ztracených paketů a nižší latence. Uživatelé rovněž pocítí celkové zrychlení systému, jelikož jejich CPU zvládne více úloh. Tyto akcelerované Gigabit porty podporují operační systémy určené pro servery i virtualizační nástroje jako VMWare, s nimiž se rozšíří funkcionalita a zvýší efektivita i výkon hardwaru.

ASUS P6X58-E WS – základní deska pro pracovní stanice

ASUS P6X58-E WS – základní deska pro pracovní stanice