1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo

 

ASUS představil grafické karty EAH6970 a EAH6950 s nejnovějšími grafickými jádry od společnosti AMD s označením „Cayman“. Tyto výkonné grafické procesory nabízejí vysoký výkon v teselaci, inteligentní řízení spotřeby a umožňují hraní optimalizované pro rozhraní DirectX 11. ASUS vylepšil referenční provedení grafických karet pomocí továrního přetaktování zaručujícího vyšší herní výkon. Obě grafické karty jsou určeny pro náročné uživatele a herní nadšence. Nové modely disponují také přepěťovým rozhraním ASUS Voltage Tweak, díky němuž lze dosáhnout vyšší rychlosti systému. ASUS začal při výrobě využívat rovněž materiály s vyšší tepelnou účinností, což přispívá k optimálnímu chlazení a tím i k větší odolnosti na výstupu.

ASUS vydává řadu grafických karet HD 6900

Charakteristika karet

l Karta ASUS HD6970 „Cayman XT“ má již z výroby nastaveno jádro na 890 MHz a grafickou paměť 5,5 GHz. Jádro karty ASUS HD6950 „Cayman PRO“ je z výroby přetaktováno na 810 MHz a její grafická paměť na 5 GHz. Přetaktování prochází důkladnými testy, při nichž se ověřuje jejich stabilita. To zaručuje uživatelům vyšší výkon – ať už v podobě většího počtu snímků za sekundu nebo nulového zpomalování dokonce i během intenzivních akčních scén.

l Speciální přepěťové rozhraní Voltage Tweak od společnosti ASUS je k dispozici u obou modelů. S kvalitní podporou chlazení mohou hráči a overclockeři dosáhnout významného zrychlení systému.

l ASUS nahradil klasický plastový kryt celohliníkovým pouzdrem, jehož tepelná účinnost je mnohem vyšší. To přispívá k lepšímu chlazení karet, jelikož teplo je odváděno mnohem rovnoměrněji a rychleji, než je tomu u karet podobné konstrukce. Nižší teplota se okamžitě projeví na lepší stabilitě, vyšším výkonu, delší životnosti a větším přetaktovacím potenciálu.

ASUS vydává řadu grafických karet HD 6900

l Karty EAH6970 a EAH6950 jsou vybaveny inovativními funkcemi od společnosti AMD, mezi něž patří např. technologie Eyefinity, HD3D a EyeSpeed.

- Technologií AMD Eyefinity jsou vybaveny oba modely. Díky ní lze k jediné grafické kartě připojit až šest obrazovek.

- Technologie AMD HD3D otevírá cestu k novým možnostem 3D zobrazení v PC hrách, filmech, videu a dokonce i fotografiích. Síla těchto nových karet tkví v tom, že dokážou 3D efekt vykreslovat v nejostřejších detailech a bez jakéhokoli zpoždění.

- Technologie AMD EyeSpeed urychluje přehrávání videa. Vše běží naprosto bez problémů ve vysokém rozlišení a je vykresleno do nejmenších detailů, ať už jde o přehrávání videa z Blu-ray disků nebo sledováním on-line videa.

ASUS vydává řadu grafických karet HD 6900

ASUS vydává řadu grafických karet HD 6900