1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)
asus logo
ASUS představil technologii Protect 3.0 Design založenou na původním konceptu Xtreme Design. Nová technologie obsahuje inteligentní stínění proti elektromagnetickému záření, které snižuje tvorbu a přenos škodlivého záření až o 50 %, což je u základních desek dosud nejúčinnější snížení elektromagnetického záření. Novinka také slibuje stabilnější provoz systému. Aktivní přepěťová ochrana se podílí na zvýšení životnosti celého systému i jednotlivých komponent. Technologie Protect 3.0 zahrnuje již dobře známý čip ASUS EPU (Energy Processing Unit), který se stará o snížení spotřeby energie až o 80 %*, a proto představuje řešení vhodné pro ekologický provoz.


Omezení škodlivého elektromagnetického záření
Průměrný uživatel PC je denně vystaven škodlivému elektromagnetickému záření z počítače po dobu osmi hodin. Protect 3.0 účinně snižuje množství tohoto záření až o 50 %. Tato technologie vyhoví i přísnějším požadavkům na limity vyzařování zásluhou komponent s nízkým vyzařováním, které zároveň minimalizují jeho tvorbu. Konstrukce základních desek ASUS kromě toho snižuje záření, které produkují elektronické komponenty.

Prodloužení životnosti komponent i celého systému
Díky provedení Anti-Surge Design dokáže technologie Protect 3.0 zjistit příliš nízké nebo vysoké hodnoty napětí jednotlivých komponent a brání šíření elektrických zkratů. Jestliže dojde ke zkratu, zejména při bouřce nebo při kolísavém proudu, funkce Anti-Surge okamžitě vypne napájení a zabrání případnému poškození komponent. Aktivně tak přispívá k prodloužení celkové životnosti systému.
Úspora energie
Kvůli větší energetické účinnosti obsahuje technologie Protect 3.0 také jednotku ASUS EPU (Energy Processing Unit) – tedy čip, který inteligentně snižuje spotřebu energie až o 80 %. Na dalším snížení spotřeby energie se jednotka EPU podílí také automatickou optimalizací napájení – inteligentně zrychluje a přetaktovává procesor. Takto ušetřená energie se projeví ve snížení emisí CO2 uvolněných do ovzduší. Například 10 miliónů základních desek vybavených technologií EPU pomůže snížit emise CO2 o 207 430 tun**, což je množství, které ročně vyprodukuje celá Austrálie.