1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)


Bill Gates kdysi prohlásil, že každému člověku bude stačit 640kb paměti k životu. Dnes se tomu můžeme akorát tak zasmát. Pokud se každý z vás nyní podívá na svůj osobní počítač s pamětí od 80Gb po 1Tb a uvědomí si kolik multimédií a dokumentů vlastní. Vezměte si, kolik digitálních fotografií máte a uvědomte si, že jsou další a další lidé co mají jiné fotografie a to samé s hudbou a videí. Pokud by se to mělo nějakým způsobem sečíst, vyjde neuvěřitelné ba přímo kosmické číslo.
 


Bill Gates v té době jistě nepočítal s tím, že budeme mít v počítači zálohované hodiny filmů a hudby. Kdo by to také v době kdy spatřily světlo světa první micro procesory čekal. Už jenom to, že máme počítače v obyčejné domácnosti, bylo tehdy ještě nepředstavitelné
 


Připustíme- li si, ale co díky těmto technologiím dnes jsme schopní je to až neuvěřitelné. Například první animované filmy, se kterými v roce 1984 přišel PIXAR. Jenom jejich zálohovací středisko zabíralo několik desítek metrů čtverečných a byla to jistě velmi směšná kapacita. Žijeme v době miniaturizace a proto je paradoxem, že nároky na veškeré aplikace se zvětšují. Podle mého názoru už jsme na jisté hranici. Pravidlo, že každé dva roky se výkonnost počítačů zdvojnásobí, přestává platit. Velké BOOM jistě přinesou kvantové počítače. Ovšem nevím jak vy, ale já osobně si nedokážu představit ten ještě větší nárůst dat, co bude možné ke zpracování.