1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil základní desky s podporou šestijádrových procesorů AMD. Obě desky jsou založeny na chipsetu AMD 890FX a nabízejí speciální funkce schopné plně využít možností šestijádrové architektury. Modely ROG Crosshair IV Formula a M4A89TD PRO obsahují technologie Core Unlocker a Turbo Unlocker, jejichž prostřednictvím umožňují přetaktování na požádání a posílení výkonu CPU v reálném čase.


ASUS ROG Crosshair IV Formula

Technologie Core Unlocker dokáže aktivovat další jádra CPU na základních deskách využívajících čipovou sadu AMD 800-series. Core Unlocker umožňuje přeměnit čtyřjádrovou verzi CPU na plných šest jader, což přináší významné zvýšení výkonu*. Tuto technologii doplňuje Turbo Unlocker, inteligentní nástroj pro přetaktování, který při intenzivních výpočetních úkolech jako je například hraní, umožňuje zvýšit výkon na všech jádrech procesoru současně.


ASUS M4A89TD PRO
Podpora všech procesorů Phenom II Black Edition (2/3/4/6 jader)
Turbo Unlocker byl navržený pro AMD Black Edition a šestijádrové procesory vybavené nezamykatelným násobičem. Jediným kliknutím může uživatel inteligentně nastavit frekvenci procesoru a získat vyšší výkon. Při běhu aplikace optimalizované pro jedno jádro Turbo Unlocker dynamicky přizpůsobuje zdroje a zajišťuje maximální výkon na odpovídajících jádrech. U vícevláknových aplikací umožní všechna jádra procesoru dosažení nejvyššího možného výkonu. Ke zvýšení výkonu dochází dynamicky a okamžitě na základě skutečných podmínek systému, takže je přetaktování vždy bezpečné a stabilní.

Přeměna čtyř jader na šest
Core Unlocker zajišťuje rychlé zvýšení výkonu prostřednictvím aktivace latentních jader CPU. Jeden stisk tlačítka spustí Core Unlocker, oskenuje přídatná jádra a aktivuje je, čímž se zvýší výkon. Souběžné zpracování několika úloh, vykreslování a hraní pak běží svižněji. Core Unlocker umí přeměnit dvoujádrový CPU na tří- nebo čtyřjádrový, případně čtyřjádrové verze na plných šest jader, což přináší opět významné zvýšení výkonu.

Nativní podpora USB 3.0 a SATA Gb/s
Základní desky ROG Crosshair IV Formula i M4A89TD PRO nativně podporují nová rozhraní USB 3.0 a SATA 6Gb/s. Oba modely jsou vybaveny dvěma USB 3.0 porty, které přenášejí data až desetkrát rychleji než USB 2.0, takže zkopírování celého Blu-ray disku (25GB) trvá pouhých 70 vteřin. SATA 6Gb/s zase nabízí dvakrát vyšší propustnost než jeho předchůdce.