1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil základní desku SABERTOOTH 55i ze zbrusu nové řady “TUF” (The Ultimate Force). Řada TUF je určena uživatelům, kteří požadují co největší stabilitu a kompatibilitu i v extrémních podmínkách. Model SABERTOOTH 55i, který vychází z konceptu “Marine Cool” a je postaven na čipové sadě Intel P55, poskytuje uživatelům díky svým odolným komponentům stabilní počítačovou platformu.Chlazení prostřednictvím mikrofinového povrchu CeraM!XZákladní deska SABERTOOTH 55i se speciální vrstvou CeraM!X zajišťuje mimořádné chlazení aktivním komponentům a stabilitu systému i ve velmi náročných provozních podmínkách. Díky složení povrchu s keramickým základem, který se pro tepelnou izolaci běžně využívá v leteckém průmyslu, heatsink teplo rychle odvádí a dosahuje tak lepšího chlazení. Drsný povrch představuje větší plochu pro rozptyl tepla, což celkově zlepšuje úroveň stability.


Přímé chlazení paměti s CoolMem! Fan FrameOptimální činnost paměti závisí na dobrém chlazení, a proto SABERTOOTH 55i obsahuje CoolMem! Fan Frame se standardními větráky (40mm nebo 50mm), které se umístí přímo nad paměťový modul. Uživatelé tak získají řešení chlazení, které stabilizuje činnost paměti.Odolný výkon kondenzátorů a MOSFETů testovaných ve vojenských podmínkáchSABERTOOTH 55i obsahuje pouze součásti, které prošly přísným testováním. Takové komponenty pak pracují dobře i v nejnáročnějších podmínkách. Všechny kondenzátory například podstoupily testy teplotního šoku, v nichž musely zaručit nepřetržitý provoz při rychlých teplotních výkyvech v rozmezí 60°C.

Energeticky efektivní díky E.S.P. Základní deska SABERTOOTH 55i zajišťuje E.S.P. (Efficient Switching Power) pro hlavní komponenty a dosahuje velmi dobré účinnosti systému. Kromě toho, že dodává výkonnou energii pro CPU a paměť, stará se také o napájení rozšiřujících slotů PCIex16 a IC. To zlepšuje celkovou energetickou účinnost a zmenšuje množství vyrobeného tepla, což vede ke spolehlivějšímu provozu. Ve srovnání s tradičním lineárním designem, jehož účinnost je pouze kolem 60%, dosahuje E.S.P účinnosti energie až 90%.