1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil základní desku ze série Republic of Gamers (ROG) s názvem Rampage III Extreme. Deska je založena na čipsetu Intel X58/ICH10R a podporuje až šestijádrové procesory Intel s paticí LGA1366. Obsahuje velké množství doplňků pro náročné uživatele a snadné přetaktování. Díky čtyřem PCI Express x16 slotům si poradí až s 3-way SLI nebo CrossFireX grafickými kartami. Výbava dále zahrnuje kromě osmikanálového zvukového čipu a gigabitového ethernetu také dvojici SATA 6.0 Gb/s a USB 3.0 portů.

Rampage III Extreme je možné přetaktovat na dálku pomocí mobilního telefonu prostřednictvím zabudovaného softwaru ROG Connect a RC Bluetooth. Overclockeři využijí i funkci USB BIOS Flashback umožňující jednoduchý a okamžitý transport verzí BIOSu přes USB. Další technologie - Extreme Engine Digi+ využívá výhod analogové a digitální regulace napětí VRM takovým způsobem, aby se snížila latence a zvýšila celková spolehlivost desky. Pulsně šířková modulace (PWM) zaručuje dostatečný přísun energie pro procesor i při nejvyšších taktech. Díky využití konstrukce FET+ se oproti tradičnímu mosfetu zlepšilo chlazení o 30 % a vodivost se zvýšila o 40 %. ASUS přišel také s nově navrženým zdrojem, který se umí vypořádat až se 40 ampéry.

Zaměřeno na benchmark
Program OC Kit zahrnující technologie LN2 mode a Q reset, které si umí poradit s problémy studeného startu a umožňují rychlý provoz i při nízké teplotě během extrémního přetaktování, splňuje požadavky i těch nejnáročnějších overclockerů. Dvojité 8-pinové napájecí konektory a dva 4-pinové Molex konektory zajišťují CPU a GPU dostatečné napájení. K dalším doplňkům, které deska obsahuje, patří například zablokování signalů na PCIe X16, jímž mohou uživatelé testovat grafické karty jednotlivě a poté optimalizovat jejich výkon.