1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil high-endovou základní desku Crosshair IV Formula z řady Republic of Gamers (ROG) určenou pro hráče. Kromě netradičního designu zaujme Crosshair IV Formula také nadstandardní nabídkou funkcí. Jde například o ROG Connect pro okamžité ladění a sledování hry, rozhraní pro přetaktování Turbo Key II nebo technologie Core Unlocker a GameFirst.Crosshair IV Formula je založena na nejnovější čipové sadě AMD 890FX, a přináší tak nejvýkonnější CPU na trhu. ROG Connect, vestavěný nástroj pro přetaktování, dokáže maximalizovat benchmark skóre laděním a monitorováním ze vzdáleného PC nebo notebooku přes USB rozhraní. Tímto způsobem mohou uživatelé přetaktovávat při testování, takže všechny zdroje zůstávají k dispozici pro vylepšení výkonu. ROG Connect také slouží jako hloubkové monitorovací zařízení – herní nadšenci mohou lehce získávat údaje a sledovat, jaký účinek mají různé mody na jejich systém.Využití potenciálu CPU
Technologie Core Unlocker umožňuje zvýšit hodnotu a výkon herních sestav. Jak je známo, u řady procesorů bývají při výrobě deaktivována jádra. A právě tato jádra Core Unlocker znovu aktivuje. Uživatelům stačí stisknout tlačítko na desce a ta AMD CPU umístěný v patici oskenuje a vyhledá nečinná jádra. Z dvoujádrových procesorů se tímto způsobem mohou stát troj- nebo čtyřjádrové, což přináší zvýšení výkonu. Čím více jader je k dispozici, tím větší je rozsah přetaktování. Crosshair IV Formula nabízí nejnovější verzi funkce Turbo Key II, která automaticky provádí rozsáhlá přetaktování, zjišťuje možnosti hardwaru, testuje je a zajišťuje tím stabilitu. Jediné, co musí uživatelé udělat, je stisknout na desce tlačítko pro přetaktování.
Plynulá hra
Hraní v režimu multiplayer se již dnes stalo standardem - hráči požadují bezproblémové připojení a nepřetržitou akci. Realitou však je, že mnozí stále nemají optimální širokopásmové připojení, a proto ASUS vytvořil GameFirst. Toto chytré řešení pracuje se síťovým propojením, upřednostňuje šířku pásma, eliminuje lagování a snižuje dobu odezvy.Herní aplikacím je umožněn prioritní přístup ke zdrojům na úrovni hardwaru a online hra se stává rychlejší a plynulejší. Zároveň mohou další aplikace pracovat na pozadí, aniž by odčerpávaly rychlost důležitějším probíhajícím úlohám.Úložiště má podobu šesti SATA 6 GB/s a tří SATA 3GB/s. Deska dále obsahuje dva porty USB 3.0. K dispozici je také HD zvuk z integrované zvukové karty SupremeFX X-Fi, plně kompatibilní s EAX 4.0.