1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil exkluzivní grafickou kartu ARES z edice Republic of Gamers (ROG), která je vyzbrojena dvěma výkonnými grafickými jádry Radeon HD5870 s frekvencí 850 MHz. ARES nabízí až o 32 % vyšší výkon než referenční řešení. Tato výkonná karta se může pochlubit 3 200 stream procesory a 4 GB GDDR5 RAM taktované na 1,2 GHz. Díky těmto parametrům ARES aspiruje na trůn pro nejvýkonnější grafickou kartu na trhu.
Grafické monstrum
Přestože se jedná o skutečné grafické monstrum, pracuje ARES překvapivě tiše. Zásluhu na tom má speciálně upravený systém chlazení se 100mm ventilátorem, který dovoluje oproti referenčním řešením až šestkrát vyšší průtok vzduchu. Při vývoji karty ARES využil ASUS měď v systému chlazení. Pomyslné „brnění“ karty sestává ze dvou masivních měděných plátů pasivního chlazení, pod kterými se ukrývá osm dalších s 8mm vrstvou mědi. Zásluhou synchronních lopatek ventilátoru a vyváženého uchycení jsou eliminovány vibrace, čímž se snižuje i hlučnost.

Hardwarový klenot
Kromě výborného potenciálu pro přetaktování se ARES vymyká také vydařeným designem, jenž předznamenává jeho výjimečný grafický výkon. Karta se dodává v limitované edici v luxusním balení. V kovovém kufříku se ukrývá kromě samotné karty také speciální herní myš a další příslušenství.