1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.75 (2 hlasů)
Z nějakého důvodu jsem měl myšlenku zkusit spojit grafický LCD display s počítačovou myší. A proč se spokojit jen s jednobarevnými displayi ?. 
Od začátku to bylo jasné, že myš nemůže být bezdrátový model. Model s kabelem má jednak víc prostoru uvnitř a také má lepší zdroj energie přes USB spojení. G5 Laser Mouse od Logitech se zdál být ideální...LCD obrazovka

Nejdříve jsem přemýšlel jak udělat celou instalaci vedení a elektroniku pro display sám. Jsem velký fanoušek Henriho webu jedná se tam o LCDs a LCDInfo software. Z fóra mohou najít témata o tom, jak spojit různé LCD a VFD produkty s počítači a různými kontrolery.

Z místa jsem dozvěděl o webshopu kde se nabízí k Nokii 6610 barevný LCDs a řídící jednotky, které firma pro ně vyrobila. Kontaktoval jsem osobu na Jelu Web-Shop protože měl znalost, jak ovládat displej přes software. Nakonec souhlasil mi pomoci s mým projektem a zbytkem je historie. ;) díky Jesper.

Specifikace pro obrazovkuController: Leadis LDS176
Dimensions: 35 x 40 x 4 mm (wxhxd)
Resolution: 132 * 132 pixels
Colors: User selectable 256 and 4096 color modes
Data: 8-bit (332 with Look-up table)
12-bit (444 direct)
16-bit (565 with dithering)
Interface: Low level active SPIMožná to neni nejlepší obraz, ale ukáže vám moje zkušební nastavení pro obrazovku. V levém horním rohu běží film "Air Force One" a LCD obrazovka nalevo ukáže akci. Rrychlost rámu je kolem 1 obrazovky za sekundu.

Modding myši
Mezi všechny těmito obrazy jsou nějaké menší schody, které byly potřebné k dokončení myšky ale já věřím, že dostanete celkovou skvělou představu. :) 


První rám ukazuje, jak jsem udělal řez v základu kostry myši. Druhý řez byl udělaný použitím pilového kotouče na mém Ferm točivém nástroji . Pak jsem změnil řezání a udělalo to otvory široké dostna to, aby uchytili LCD obrazovku.Jak byl kryt kostrbatý tak jsem měl obtížné rozhodování na to, jak široké otevření musí být. Nakonec jsem rozhodl udělat to tak široký, že můžeme vidět obrazovku snadno zatím co myš sedí na normálním pozici na pravé straně uživatele.


malinko zapilovat kosmetické nedostatky aby to bylo co nejvíce dokonalé.

Malování


Vlastně je jedno jakou barvu a odstín použijete. Klidně matnou klidně lesklou. 


Instalace vedení
Mít kabelovou myš bylo definitivně plus. Protože jsem mohl přidat pár extra vedení běžících podél toho původního, který myš potřebuje pro klasické operace. USB kabel má obvykle pět vedení mezi zařízením a počítačem. Dvouvodičový pro napájení, dvě vedení pro data a ten, který spojuje stínění těchto dvou zařízení společně. Zařízení, které používám v myši vyžaduje extra vedení přidaný pro datovou komunikaci.

Schéma zapojení a programy


Zde stáhnete potřebný software www.tuningpc.cz/.../ppt_lcd6610.rar
Stáhněte DLPortIO balík pro paralelní rozhraní a nainstalujte ho www.tuningpc.cz/.../port95nt.exe1. Originální USB kabel z G5 myši. Jediná věc co udělat je odstranit černou bužírku, která drží vedení pohromadě.

2. Toto je konec USB conektoru. Odřízněte ho a stáhněte opět černou bužírku. Přidejte tři extra vedení do modré pletené návlačky.

3. Stejná spojka jako je k vidění na 1.). Viditelné tři extra vedení, které budou směrovat data z počítačového paralelního rozhraní k LCD obrazovce uvnitř myši. Zde můžeme vidět spojení, která jsou udělaná uvnitř paralelního konektoru. Originální USB spojka je znovupřipojí do kabelu. 

A nyní pracovní LCD obrazovku připravíme na uložení uvnitř myši. Teď začíná nejvíce náročný úkol. Složit všechno.

Dávání toho všeho dohromady


Jesper z Jelu mě ujistil, že řidící část sedí úplně pod obrazovkou. Toto ochrání hodně prostoru a umožní obrazovce aby byla vložená téměř všude. 


Zde můžeme vidět tři hlavní součásti, které tvoří myš. Základ, který uchovává elektroniku, střední část, nyní má obrazovku a kryt s krásnou barvou a novým oknem.

Dokončený


Mě osobně se barva myši líbí. Ukázalo se, že to byla moje nejlepší malířská práce co jsem kdy udělal. 
Z tohoto obrázku můžete také vidět křivočaré okno. Jeho tvar byla noční můra.


finální pohled z blízka.

Obrazovky
Pokud vám vše funguje tak jak má, tak už není žádný problém si vychutnávat jakékoli obrázky, jaké si tam nahrajete. Máte 132*132 pixel celkové svobody.


 

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů