1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.50 (2 hlasů)
Zdroj bez kabelů

Na dnešních "obvyklých" zdrojích se mi moc nelíbí, že z nich trčí kabely i když jich polovinu nepotřebuju. Rozhodnul jsem se tedy pro drastickou úpravu zdroje. Na prvním obrázku je vidět, že jsem zdroj je ke skříni uchycený jinak než je "normální". Je pootočený o 90 stupňů. Vedly mě k tomu dva důvody: Prvním důvodem bylo, že v této poloze zdroj zabírá daleko méně prostoru, ve kterém v budoucnu povedou vodotoky a taky ze zdroje povedou silikonové hadice chlazení svisle dolů a nebude třeba je stáčet dolů pomocí kolínek. Druhým důvodem bylo umístění konektorů pro připojení napájecích kabelů. Ty jsou totiž také patřičně upraveny aby zapadly do jednotného designu. Více je vidět na následujících fotografiích.

zdroj - case

Obrázek znázorňují umístění konektorů a ilustrují také vzhled napájecích přívodů. Koncepce je taková, že každé zařízení má svůj vlastní přívod. Kabely na obrázku ještě nejsou v konečné podobě, schází ještě opracování napájecích konetorů a navlečení smršťovacích bužírek.

zdroj - konektory

zdroj - case

Další obrázky jsou detaily napájecího kabelu vedoucího od zdroje k periferiím a k základní desce. Kabel je tvořen čtyřmi vodiči stejného průměru jako původní kabely zdroje. Na tyto kabely je navlečena ochraná bužírka Flexo , kterou jsem koupil v e-shopu firmy Auto Riegger. Celý tento komplet je poté navlečen do pvc hadičky. Do otvoru na vrchní části zdroje bude umístěno podsvícené plexi s vygravírovaným logem, stejným jako je na dvířkách.

napájecí kabel

konektor zdroj

konektor bužírka

konektor p4

mainboard konektor

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů