1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 1.78 (9 hlasů)

ASUS

Síťové technologie – navrženo pro hráče
Základní desky ROG řady Maximus VII využívají nejnovější řadič Intel Gigabit Ethernet zaručující rychlé a plynulé hraní po síti. Ten snižuje zatížení procesoru a umožňuje přidělit hrám více výpočetního výkonu. Rovněž nabízí mimořádně vysokou propustnost protokolů TCP (Transmission Control Protocol) a UDP (User Datagram Protocol). Port RJ45 LAN byl vylepšen o funkci LANGuard, která nabízí pokročilou technologii propojování signálů a špičkové kondenzátory upevněné na povrchu, díky čemuž lze zvýšit datovou propustnost. Funkce LANGuard také využívá komponenty chráněné proti přepětí a elektrostatickým výbojům (ESD Guards).
Nástroj pro optimalizaci sítě GameFirst III dokáže upřednostnit herní pakety a vyhradit větší šířku pásma pro hry, a tím zajistit plynulejší online hraní. Uživatel si může nejen vybrat z několika přednastavených režimů (Optimalizace, Hry, Streamování médií a Sdílení souborů), ale také nastavovat šířku pásma pro jednotlivé aplikace. GameFirst III obsahuje také integrovaný nástroj Network Monitor, pomocí nějž lze sledovat síťový provoz a testovat rychlosti připojení.

Působivý zvuk ve hrách
Základní desky ROG Maximus VII Hero a Ranger jsou vybaveny integrovanou zvukovou kartou SupremeFX 2014, zatímco model Maximus VII Gene disponuje samostatnou zvukovou kartou SupremeFX Impact II. Tato řešení minimalizují elektromagnetické rušení (EMI), využívají kvalitní zvukové kondenzátory ELNA a pozlacené audio konektory pro výstup osmikanálového zvuku. Výsledkem je přesný a věrný zvuk, který se zcela vyrovná samostatným zvukovým kartám.
Sedmá generace základních desek ROG Maximus přidává nové zvukové technologie, jako je Sonic SenseAmp, která rozpozná impedanci sluchátek a automaticky nastaví vestavěný zesilovač. Integrované tlačítko technologie Sonic SoundStage umožňuje snadné použití nejlepších zvukových nastavení pro oblíbené herní žánry (střílečky, závody, bojové hry a sport).
Zvukové technologie SupremeFX rovněž obsahují zbrusu novou sadu Sonic Studio pro ladění zvuku, která nabízí funkci Virtual Surround. Pomocí ní lze jedním kliknutím rozšířit zvuk na 7.1 kanálů i u dvoukanálových stereo sluchátek. Tato funkce umožňuje provést i podrobná nastavení ozvěny, zesílení basů, ekvalizéru, čistoty hlasu a inteligentního ekvalizéru tak, aby zvuk přesně odpovídal požadavkům uživatelů.


Široká podpora příkazů a možností ovládání
Funkce KeyBot umožňuje uživatelům provést okamžitý „upgrade“ starších klávesnic. Stačí je připojit prostřednictvím vyhrazeného konektoru USB a aktivovat mikroprocesor KeyBot. Následně lze k funkčním klávesám přiřadit makra, a nastavit tak různé klávesové zkratky a příkazy nebo je dokonce naprogramovat pro spuštění aplikací jediným kliknutím.
Funkce TrueVolt USB poskytuje stálý výstup 5 V pro přední i zadní porty USB. Toto izolované lineární napájení minimalizuje potenciální výkyvy napětí a zajišťuje stabilní napájení všech připojených zařízení.

Systém UEFI BIOS
Základní desky ROG řady Maximus VII nabízí uživatelsky přívětivý systém UEFI BIOS, který lze ovládat myší. To umožňuje rychlejší nastavení a přináší pokročilé funkce, jež začátečníkům i zkušeným uživatelům pomohou při přetaktování nebo výměně komponent. Uživatelé mohou dokonce nastavit své oblíbené parametry ladění. Vylepšený systém ROG UEFI BIOS automaticky rozpozná vybrané grafické karty ASUS a poskytne uživatelům užitečné podrobné informace. Integrovaná funkce Secure Erase odstraní veškerá data z disku SSD a obnoví jeho původní rychlost.

Technické parametry

 

Maximus VII Gene

Maximus VII Hero

Maximus VII Ranger

Patice

Intel LGA1150 čtvrté generace pro procesory Core i7/Core i5/Core i3/Pentium/Celeron 4. a 5. generace

Chipset

Intel Z97 Express Chipset

Systém napájení

Extreme Engine Digi+ III

 

Extreme Engine Digi+ III

Fully Digital VRM

Paměť

DDR3 3300 MHz (O.C.)

DDR3 3200 MHz (O.C.)

DDR3 3200 MHz (O.C.)

4 DIMM, až 32 GB, non-ECC, un-buffered memory

Dvoukanálová paměťová architektura,

podporuje Intel Extreme Memory Profile (XMP)

Rozšiřující konektory

2 xPCIe 3.0/2.0 x16

1 x PCIe 2.0 x4

1 x mPCIe 2.0 x1

2 xPCIe 3.0/2.0 x16

1 xPCIe 2.0/x16

3 x PCIe 2.0 x1

Podpora více GPU

Quad-GPU NVIDIA SLI/ AMD CrossFireX

Úložiště

8 x SATA 6Gbit/s

1 x M.2 (PCIe x2) socket 3 s M key, podporuje typ 2260/2280

8 x SATA 6Gbit/s

1 x M.2 (PCIe x2) socket 3 s M key, podporuje typ 2260/2280

6 x SATA 6Gbit/s

1 x M.2 (PCIe x2) socket 3 s M key, podporuje typ 2260/2280

USB

6 x USB 3.0

7 x USB 2.0

6 x USB 3.0

7 x USB 2.0

6 x USB 3.0

7 x USB 2.0

Networking (LAN)

                       1 x Intel Gigabit Ethernet, ROG GameFirst III, LANGuard

Zvuk

Karta SupremeFX Impact II a, 8-Channel High-Definition audio kodek, Sonic SoundStage, Sonic SenseAmp, Sonic Radar II, Sonic Studio, DTS Connect

SupremeFX 2014

8-Channel High-Definition audio kodek, Sonic SoundStage, Sonic SenseAmp, Sonic Studio, Sonic Radar II, DTS Connect

Velikost

mATX

ATX

ATX

 ASUS zahajuje prodej desek ROG Z97 pro hráče

ASUS zahajuje prodej desek ROG Z97 pro hráče

ASUS zahajuje prodej desek ROG Z97 pro hráče