1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

 

Základní deska P8C WS využívá čipovou sadu Intel C216, která je určena speciálně pro pracovní stanice. Podporuje procesory Intel Xeon E3-1200/12x5 v2 s paticí LGA1155. Díky tomu dokáže nabídnout vysoký výkon akcelerovaného OpenGL. Deska má certifikaci ISV (Independent Software Vendor) a umožňuje optimalizované zobrazení prostřednictvím integrované grafické karty Intel. Deska proto bude bez potíží spolupracovat s aplikacemi pro pracovní stanice, např. AutoDesk AutoCAD 2013 a Inventor 2012.

Podpora řady procesorů a různých typů pamětí
Uživatelé desky P8C WS mají volnost ve výběru procesorů a pamětí. Mohou použít jak procesory Intel Xeon E3-1200 pro servery a pracovní stanice, tak běžné procesory Core i3 2. a 3. generace. Pokud jde o paměti, mohou sáhnout po široce rozšířených paměťových modulech non-ECC DDR3 bez vyrovnávací paměti i serverových modulech ECC bez vyrovnávací paměti (někdy označovaných jako paměti s kódem pro opravu chyb). Díky flexibilnímu provedení je P8C WS víceúčelovou základní deskou, s níž lze vytvořit řadu pracovních stanic pro jakékoli využití.

Deska P8C WS je vybavena čtveřicí portů USB 3.0 – dva jsou umístěny na předním panelu, dva na zadním. To je dvakrát tolik portů USB 3.0 než u předchozího modelu P8B WS. Rozhraní USB 3.0 je desetkrát rychlejší než USB 2.0 a nabízí rychlejší datové přenosy, které uživatelé ocení zejména při práci s velkými soubory. Deska je vybavena technologií ASUS USB 3.0 Boost, která podporuje novější protokol UASP (USB-Attached SCSI Protocol) a zvyšuje maximální rychlost USB 3.0 až na 170 %. USB 3.0 Boost rovněž zajišťuje optimalizované přenosové rychlosti, neboť automaticky přiděluje nejvhodnější USB protokol každému připojenému zařízení.

Dva řadiče Intel Ethernet a serverová spolehlivost
Dva porty Intel Ethernet snižují zatížení CPU, zvětšují šířku přenosového pásma a zvyšují přenosovou rychlost datových paketů. Zajišťují také stabilní síťový provoz, což představuje další výhodu pro profesionální i běžné uživatele. Dvojice portů podporuje funkce teaming a tolerance chyb. Ve srovnání se standardem Gigabit Ethernet zvyšují šířku přenosového pásma až na dvojnásobek, síťový výkon se tak vyrovná profesionálním serverům. Tato hardwarová konfigurace sítě LAN pracuje v celé řadě operačních systémů, včetně Windows, CenOS a Ubuntu. Integrované ovladače Intel 82574L s certifikací VMware nativně podporují virtualizační technologii, takže uživatelé mohou snadno vytvářet virtuální systémy.

Záruka pro uživatele v EU
Stejně jako na modely základních desek P9X79 WS, Z9PE-D8 WS a Z8Z77 WS také na desku P8C WS se vztahují zásady společnosti ASUS k zajištění nejvyšší kvality. Jejich součástí je záruka ASUS 24X24 – tedy záruka provozu 24 hodin denně a garantovaná podpora po dobu minimálně 24 měsíců. Deska P8C WS dále využívá serverové napájecí komponenty, patice a konektory, díky nimž nabízí vysokou spolehlivost, stabilní provoz a účinnost napájení.
Deska P8C WS je na evropských trzích dostupná se službou Advanced Replacement Service, která je zárukou jednoduššího a rychlejšího vyřízení reklamace v případě potřeby servisu nebo vrácení zboží. Na desku P8C WS se vztahuje tříletá záruka, během níž lze využít službu Advanced Replacement.

ASUS P8C WS – základní deska pro pracovní stanice s čipovou sadou Intel C216