1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

ASUS logo

Desky řady ASUS F1A75 disponují speciálním systémem napájení DIGI+ VRM a intuitivním systémem UEFI BIOS. Model F1A75-V EVO je první základní deskou na světě s paticí FM1 se dvěma porty x8/x8 PCI-Express pro podporu technologie AMD CrossFireX. Všechny modely základních desek řady ASUS F1A75 obsahují nativní podporu nejnovějších standardů USB 3.0 a SATA 6 Gb/s.
Novinky z řady F1A75 fungují na nejnovější čipové sadě AMD A75 a patici FM1, přičemž podporují nové jednotky APU od společnosti AMD, které obsahují grafický procesor řady AMD Radeon HD 6000 s podporou technologie AMD Dual Graphics. S dalším grafickým procesorem Radeon zapojeným přes rozhraní PCI-Express je možné aktivovat režim Radeon Dual Graphics a navýšit tak výkon až o 128 procent.**
Grafické procesory Radeon jednotek APU nabízejí technologie DirectX 11, OpenCL Direct Compute a vysoký výkon s nízkou spotřebou, takže jsou ideálním řešením pro domácí multimediální zábavu a hraní, aniž by bylo potřeba pořizovat další grafickou kartu připojenou přes rozhraní PCI-Express.

Integrovaná technologie ASUS Dual Intelligent Processors 2 se systémem DIGI+ VRM
Základní desky řady F1A75 mají ve výbavě technologii DIP2, která kromě jednotek TPU a EPU obsahuje i technologii DIGI+ VRM. Systém napájení DIGI+ VRM uživateli umožňuje přesně digitálně upravovat a řídit nastavení napájení. Digitální řízení se od analogového liší tím, že odpadá zpoždění způsobené převodem digitálního signálu na analogový, což zlepšuje možnosti přetaktování. To zaručuje možnost přesné úpravy a správy toku energie, stejně jako snadné ladění, navíc včetně řízení napájení DRAM pro platformu AMD. Zásluhou funkce regulace tepla, která obsahuje fázované řízení teploty, je zaručena rovněž vyšší stabilita systému. Uživatelé mohou mít kontrolu nad celým systémem, neboť všechny funkce jsou dostupné prostřednictvím systému UEFI BIOS nebo aplikace AI Suite II. Tento multifunkční software nabízí různé funkce, takže není nutné přepínat mezi různými utilitami v systému Windows.

Systém UEFI BIOS
Všechny základní desky řady F1A75 obsahují rozhraní UEFI BIOS. Tento systém uživateli umožňuje řídit a upravovat nastavení systému BIOS prostřednictvím počítačové myši. Integrovaná volba EZ Mode umožňuje určovat prioritu při zavádění systému pomocí přetahování myši, takže spravovat zaváděcí zařízení je snadnější. V režimu Advanced Mode mohou zkušení uživatelé ladit pokročilejší systémová nastavení nebo stiskem klávesy F12 uložit snímek svých nastavení na USB flash disk.

*Systém ASUS DIGI+ VRM je dostupný u vybraných modelů
** (Testovací konfigurace: Základní deska: F1A75-V PRO/Jednotka APU: AMD A8-3850
Operační paměť: DDR3-1333 2048 MB*2/ Grafická karta: ASUS-EAH6670/DIS/1GD5/ Operační systém: Win7 64bitový)

Nové zakladní desky ASUS řady F1A75 pro procesory AMD Llano

Nové zakladní desky ASUS řady F1A75 pro procesory AMD Llano

Nové zakladní desky ASUS řady F1A75 pro procesory AMD Llano

Nové zakladní desky ASUS řady F1A75 pro procesory AMD Llano