1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)


Úpravy počítače se obvykle dělí do dvou kategorií - úpravy počítačové skříně (case mods) a úpravy počítače (komputer mods) Case mods jsou úpravy, které mění vnější vzhled vašeho počítače či vzhled jeho součástek. Naproti tomu komputer mods obecně zahrnují nejen úpravy vzhledu, ale také přidání další elektroniky.

Téměř všichni, kdo se zabývají úpravami počítačové skříně, to dělají kvůli tomu, aby měli jiný počítač než ostatní. Jsou to obvykle lidé, kteří nechtějí běžný počítač, proto si ho přizpůsobují, aby více odpovídal jejich vkusu a osobnosti.

Úpravy počítačů jsou druhem umění. Je to výraz tvořivosti a talentu tvůrce úprav. Podíváte-li se na počítačovou skříň upravenou modderem, můžete si vytvořit obrázek o jeho osobnosti, získat představu o tom kdo je. S každou novou tvorbou získáváte nové a nové zkušenosti, seznámíte se mnohem lépe se svým PC. Objevíte nové techniky výtvarného pojetí a zpracování. Dáte své skříni styl. Budete chtít být lepší a lepší.

Jen těžko můžeme určit, koho prvně napadlo, upravit svůj case, ale rozhodně tomu není dlouho, co se objevili první nasvícené větráčky a neony umístěné v útrobách počítačů. Je pravda, že modding získává na popularitě každým dnem. Je to tím, že počítače už jsou mnohem přístupnější a levnější.

A stále další a další lidé se snaží ze svého počítače vytvořit něco jedinečného. Nechtějí tu obyčejnou starou béžovou krabici ležící pod pracovním stolem. Chtějí něco zajímavého, pěkného a přitažlivého. Někteří nechtějí krabici s počítačem vůbec. A tak vestavují svůj počítač přímo do stolu. Zkrátka vidíte jak je Casemodding rozmanitá a krásná záležitost. Tak i vy to můžete zkusit …