1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

Thermaltake BigWater 735
Thermaltake je již delší dobu výrobcem kvalitních chladičů a tuningových serepetiček. Jeho posledními výrobky je řada vodních chazení Thermaltake BigWater SE, 735 a 745. My se dnes budeme zabývat BW 735.Je to velmi výkonné a tiché chlazení,které kupodivu nemá ani tak velkou cenu 2600Kč. Zkládá se z 6-ti částí :
waterblock, water pump, radiátor, liquid tank, UV 9.5mm hadice a UV aktivní kapalina Waterblock,který je celý z mědi a má kryt z čirého plexiskla a je podsvícený modrou led diodou .Water pump,tato pumpa je o dost výkonnější než u modelu SE a za hodinu přepumpuje neuvěřitelných 400L a je také modře podsvícená. Radiátor, je tvořen z měděných trubiček a z velmi jemných ocelových plátu,vzduch je poháněn 120mm větrákem který má hlučnost 22db.Liquid tank je pro snadné dopouštění a odvzdušňování kapaliny.Zelené UV aktivní 9.5mm hadičky,které jsou pružné,pevné a nezpuchří.Zelená UV aktivní kapalina, Která má velmi dobrý přenos tepla a toxickou barvu.Montáž je poměrně snadná,blok je na desce přichycen dvěmi destičkami,přičemž jedna se nachází pod základní deskou a druhá a bloku,celé je to spojené čtyřmi šrouby. Jediná věc,na kterou si dávejte pozor je aby se vám do čerpadla při plnění nedostal vzduch,potom čerpadlo nemůže dál pumpovat a všechna kapalina se musí dostat ven. Taky si dávejte pozor na to , aby jste měli dobře zasunuté hadice do matic,které je drží,při delším provozu by mohla neupevněná hadice vyletět a polít vám hardware.


Poporučuji přikoupit Drive bay tank pro sledování hladiny kapaliny,má velice pěkný design a je dosti užitečná.Pokud vám chladící výkon nestačí , je možno dokoupit další radiátor do 5.25’pozice.Je proveden na stejném principu jak Drive bay,ale zabírá dvě pozice,protože má vespod 120mm větrák.Samozřejmě je možno odmontovatA asi největší lahůdkou k tomuto chlazení je možnost přikoupit Aquabay M1,která sleduje hladinu kapaliny,průtok a rovnou kapalinu i chladí.Jediná nevýhoda je ta , že zabírí 2 5.25’poziceMá skvěle propracovaný design a pod uv světlem svítí kapalina ve vnitř.Toto vám opravdu doporučuji,jestli chcete udělat něco pro vzhled předního panelu.Shrnutí :
Thermaltake Big water je téměř dokonalý kapalinový systém,který zaujme nejen svým výkonem ,ale i vzhledem. Jsou tu veliké možnosti rozšíření za minimální cenu.jediné co bych mohl vytknout je obtížné plnění a tvoření kapek uvnitř hadic. Pokud chcete koupit vodníka,tak vsaďte na Thermaltake BigWater.