1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

Udržet systém Windows v optimální kondici zabere spoustu času. Je potřeba chránit počítač proti virům, spyware a útokům ze sítě, defragmentovat disk a paměť, čistit registry, vytvářet systém obnovy dat a mnoho dalšího. Dříve platilo co operace, to samostatná aplikace pro údržbu. System Mechanic je pozoruhodný program, který zvládne toto všechno sám.Úvod

System Mechanic je komplexní sada nástrojů pro údrřbu a optimalizaci celého systému Windows 98/ME/NT/2000/XP, zároveň slouží k předcházení systémových selhání. Základem tohoto programu je plnění 5 funkcí: čistit, opravovat, udržovat, optimalizovat a chránit. Každá z těchto funkcí je realizována pomocí řady šikovných utilit, které velmi dobře pokryjí funkce programů z kategorií: defragmentační programy, antivirové programy, popup killery, správce registrů, antispyware, programy pro obnovení dat, defragmentační a optimalizační programy a mnohé další.
Protože platí známá rovnice počítačové bezpečnosti jeden počítač = jeden firewall = jeden antivirový program, stačí vám opravdu pouze System Mechanic a peníze za nákup antiviru a firewallu ušetříte!

Antivir a ochrana proti hackerům

Součástí System Mechanic jsou kvalitní programy Kaspersky Anti-Virus Personal a Kaspersky Anti-Hacker. Oba programy jsou pravidelně aktualizovány. Firma Kaspersky se těší na poli internetové bezpečnosti velmi dobrému jménu a tak nemusíte mít obavy, že by se stal při používání System Mechanic váš počítač snadnou kořistí virů a hackerů.
Čištění Systému

Funkce pro čištění systémů jsou realizovány pomocí 5 nástrojů. První nástroj vyčistí systém od nepotřebných starých souborů a nesmazaných zbytků programů. Druhý se postará o vaše soukromí a vyčistí historii (navštívené stránky, otevřené soubory, spuštěné programy atd.) Třetí odstraní duplikované soubory, čtvrtý je inteligentní odinstalátor a poslední vás zbaví webových popup oken. Celá část čistění systému je velmi dobře zpracovaná. Např. odinstalátor funguje lépe než klasický ve Windows, je mj. rychlejší a automaticky graficky znázorní programy, které mají v registrech špatný záznam.

Odstranění problémů

Tato sekce se obsahuje 3 nástroje, pomocí kterých opravíte chyby v registrech, špatné zástupce na ploše a obnovíte smazané soubory. Pod opravou registrů se nachází samotný nástroj na opravu chyb, dále zálohování registrů a defragmentace registrů (optimalizace registrů pro rychlejší chod systému) a pod obnovou smazaných souborů opět další, velmi dobře propracovaný nástroj!
Údržba

Nejvýraznější z nástrojů v této sekci je PC Maintenance Wizard, který slouží k ladění a optimalizaci výkonu systému. Tento wizard vás postupně provede standardním procesem péče o systém, takže nemusíte jednotlivé nástroje Systém Mechanic spouštět sami. Další nástroje slouží k plánování automatického úklidu, přemístění instalovaných programů do jiného adresáře při zachování funkčnosti apod.

Optimalizační sekce

Optimalizace je silnou stránkou System Mechanic. Všechny nástroje této sekce jsou perfektně propracované a je jich opravdu hodně. Optimalizace se soustředí na zrychlení připojení k internetu, harddisku, práce s pamětí, startu počítače a na běžně skryté možnosti nastavení systému Windows. Jenom tato sekce by vydala na samostatný článek!
Ochrana

System Mechanic ochrání dále vaše PC před spyware, pomocí tzv. System Snapshots i před kritickými chybami v systému (pomocí záloh důležitých částí systému) a postará se o správné mazání dat a odstranění špatně smazaných dat.
Instalace a nastavení System Mechanic

Před instalací System Mechanic (včetně programů Kaspersky Anti-Hacker a Anti-Virus Personal) je nutné odinstalovat váš starý antivirový program a firewall, dále již proběhne instalace automaticky. Po restartování počítače je již váš počítač chráněn. Při prvním připojení k internetu je vhodné program ihned aktualizovat a nastavit si preference (např. interval automatických aktualizací).

Závěr

Co ještě dodat? System Mechanic obsahuje velké množství utilit, které uchovají váš počítač vždy v tom nejlepším stavu. Místo mnoha programů tak budete používat jen přehledný System Mechanic. Ušetříte čas i hromadu peněz. Pokud si pořád nejste tímto programem jisti, 30ti denní zkušební doba Vás jistě přesvědčí.