1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

Jedná se o freewarový nástroj (spíše addwarový) užívaný spolu s prohlížeči MS Internet Explorer, Netscape nebo Opera, který významným způsobem urychluje stahování souborů z internetu. Nejedná se o klasický download manažer, protože program se zaintegruje do prohlížeče a funguje v rámci tohoto systému.

Stahované soubory jsou rozděleny na části a pro každou z nich je vytvořeno připojení, čímž se stahování značně zrychlí. Akcelerace stahování není znatelná vždy, avšak v mnohých případech je download skutečně rychlejší.

Uživatelé mající v oblibě běžné stahování si myslím rychle zvyknou, protože funkce a vzhled jsou velmi podobné. Nevýhoda je pouze v tom, že program rozšíří stahovací okno o zobrazující se reklamou.

Reklama se odstraní po zakoupení verze Premium, která má navíc další funkce.

Vzhled programu

Vzhled programu je velice podobný vzhledu konkurenčního produktu Go!Zilla, ovšem na rozdíl od jmenovaného produktu má jednodušší grafiku. Jednoduchou grafiku mohou ocenit zvláště majitelé pomalejších počítačů, kterým velké množství grafiky zpomaluje počítač. První, co vás zaujme po otevření hlavního okna, je reklamní proužek, který je vklíněn mezi menu a panel nástrojů. V hlavním okně naleznete i seznam souborů, které jste stáhli nebo stahujete. Samozřejmostí je uvedená velikost stahovaného souboru, odhadovaný čas a rychlost stahování.

Stáhnout zdarma program Accelerator Plus