1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)


Představte si, že právě zpracováváte nějaký DVD pomocí authoringového programu, ale zároveň potřebujete něco najít na internetu. Internetový prohlížeč se ale otevírá jen velmi pomalu, protože počítač prostě přidělil příliš mnoho výkonu filmu. Pracujete-li s několika programy najednou, můžete jim určit priority. Funguje to přes Správce úloh systému Windows. Stiskněte najednou klávesy
[Ctrl] + [Alt] + [Del].
Na záložce Aplikace klikněte pravým tlačítkem myši na program, který chcete urychlit, a z kontextové nabídky vyberte "Přejít k procesu". Před sebou teď máte okno se zvýrazněným hlavním procesem vybraného programu na záložce "Procesy". Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte "Nastavit prioritu". Poté si zvolte prioritu, např. "Vysoká". Možnost "Reálný čas" je vhodná pouze pro systémy se dvěma procesory. Nevýhodou tohoto postupu je to, že jakmile program zavřete, Windows nastavenou prioritu zapomenou. Můžete si ale pomoci dávkovými soubory, které budou prioritu automaticky nastavovat. Například pro spouštění Internet Exploreru s vysokou prioritou budete potřebovat tento příkaz:

start /HIGH iexplorer


Označení priorit v angličtině od nejvyšší po nejnižší zní:
· RealTime
· High

· AboveNormal
· Normal
· BelowNormal
· Low

Toto nastavení se ale nezobrazuje ve Správci úloh - ten z nějakých neznámých důvodů ukazuje neustále prioritu "Normální".

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů