1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)


Chcete, aby se při spouštění počítače nezobrazovalo logo Windows. Start počítače se tím urychlí, a navíc uvidíte případná "dosovská" chybová hlášení.

Tip:
Grafický režim během startu systému můžete vypnout úpravou systémového souboru BOOT.INI. Aby se soubor zobrazil, je třeba v Průzkumníkovi v nabídce "Nástroje – Možnosti složky" vybrat záložku "Nastavení" a v části "Typy souborů" pod "Skryté soubory a složky" zaškrtnout "Zobrazovat skryté soubory a složky". Soubor, který se nachází v kořenovém adresáři pevného disku (nejčastěji "C:\"), pak otevřete v textovém editoru. V části "[operating systems]" najdete u každého nainstalovaného operačního systému řádek, který končí záznamem "/fastdetect". Přidejte na konec řádku u příslušného operačního systému hodnotu "/noguiboot":

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot


Tuto možnost můžete v souboru BOOT.INI nastavit pro každý operační systém zvlášť. Po uložení a zavření souboru se změny projeví při dalším spuštění systému. Pro úplnost, rychlejší spouštění systému závisí především na výkonu procesoru, množství paměti, rychlosti disku a grafické karty. V každém případě však po zrušení loga uvidíte během spouštění systému případná chybová hlášení, která se za ním jinak ukrývají. To může být záchrana například při konfliktu ovladačů.

Hledání

Prodej a servis počítačů, opravy notebooků - svoz zařízení na opravu ZDARMA

Náhledy projektů