1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.50 (1 hlas)

asus logo


ASUS představil základní desku P7F7-E WS SuperComputer z high-end segmentu, která maximalizuje přenosovou rychlost zásluhou integrace nejnovějších I/O technologií, jako jsou rozhraní USB 3.0, úložiště SATA 6G nebo FireWire standard IEEE 1394b. Model P7F7-E WS SuperComputer je postaven na čipové sadě Intel 3450 s integrovaným grafickým jádrem a podporuje procesory s paticí LGA1156. Desku je možné osadit až čtyřmi grafickými kartami ATI CrossFireX nebo NVIDIA SLI. Disponuje rovněž paralelní architekturou NVIDIA CUDA podporující až čtyři karty NVIDIA Tesla s procesory Clarkdale.

Vysoká propustnost
Deska ASUS P7F7-E WS SuperComputer je vhodná pro uživatele, kteří hledají kompletní podporu vstupů a výstupů. Je vybavena dvěma porty rozhraní USB 3.0, které umožňuje až 10násobně vyšší přenosové rychlosti než USB 2.0. Novinka kromě toho využívá rozhraní pro úložiště SATA 6 Gb/s, čímž zlepšuje škálovatelnost, urychluje vyhledávání dat a zdvojnásobuje šířku pásma. Podpora digitálních videorekordérů a počítačů s rozhraním FireWire je zajištěna zásluhou dvojice portů IEEE 1394b nabízejících rychlosti až 800 Mb/s, což je dvojnásobek rychlosti předchozího rozhraní IEEE 1394a.

Nová deska je díky paralelní architektuře NVIDIA CUDA výkonnou a účinnou platformou podporující zpracování operací náročných na výpočetní výkon, jako jsou například vědecké či technické aplikace a finanční modelování. Začleněním až čtyř karet NVIDIA Tesla s vestavěnými procesory Clarkdale generuje deska výkon až 4 TF pomocí celkem 960 jader CUDA pro paralelní zpracování.
P7F7-E WS SuperComputer nabízí grafickou flexibilitu a vylepšenou škálovatelnost, jelikož podporuje technologie 3-way / 2-way SLI i 4-way CrossFireX. Uživatelé mohou nainstalovat až tři grafické karty GeForce s podporou technologie SLI při rychlostech připojení x16, x8 a x8 nebo dvě grafické karty při skutečných rychlostech připojení x16. Prostřednictvím šesti vestavěných paměťových slotů lze desku osadit až 16 GB paměti DDR3. Nabízí se také instalace čtyř 4GB modulů nebo dvou 4GB modulů a dvou 2GB modulů.

Technologie GPU Boost
Technologie GPU Boost přetaktovává integrovaný grafický procesor v reálném čase, a tím zajišťuje lepší grafický výkon. Uživatelsky příjemné rozhraní podporuje přímé úpravy frekvence a napětí. Nabízí několik profilů přetaktování, a proto dokáže zajistit výrazné a současně stabilní zvýšení výkonu na systémové úrovni přímo z prostředí OS.

Snadné připojení USB zařízení přes rozhraní Quick Gate
Uživatelé mohou přímo připojit USB zařízení prostřednictvím vestavěného rozhraní Quick Gate a to bez nutnosti použít prodlužovací kabel. To zlepšuje kvalitu propojení a zabraňuje neúplným přenosům či ztrátám dat.